Sposób na męskie libido

seksualnezabawy

Regularny wysiłek fizyczny, odpowiednia dawka snu, odpoczynek i właściwa dieta – to klucz do udanego życia seksualnego

seksualnezabawy

Regularny wysiłek fizyczny, odpowiednia dawka snu, odpoczynek i właściwa dieta – to klucz do udanego życia seksualne

Popęd seksualny u mężczyzn zależy od wielu czynników – od stanu zdrowia, samopoczucia, cech indywidualnych itp. Także od pory roku – powiedzenie o tym, że hormony budzą się wiosną i latem wcale nie jest takie bezpodstawne. Za popęd seksualny u kobiet i mężczyzn odpowiedzialny jest ten sam hormon – testosteron. Z tym, że mężczyźni mają go więcej. W miesiącach letnich organizm wytwarza o 30% więcej testosteronu niż w zimowych i dlatego wiosną i latem mamy większą ochotę na seks.

Nawet największy macho ma jednak czasem chwile słabości i brakuje mu ochoty na igraszki w łóżku. Powodów jest wiele: stres, zmęczenie, choroby, konflikty w związku itp. Jest jednak kilka prostych sposobów, żeby sobie z tym poradzić.

Po pierwsze, wysypiaj się. Naukowcy potwierdzają, że powtarzający się, regularny brak snu jest wrogiem libido. Aby być w pełni swych seksualnych (i nie tylko) sił, powinieneś spać przynajmniej 7-9 godzin na dobę.

Po drugie, ćwicz. Ale bez przesady. Umiarkowany wysiłek fizyczny pobudza produkcję testosteronu i zwiększa apetyt na miłosne igraszki. Jednak bardzo intensywny, nadmierny wysiłek działa wręcz odwrotnie. Optymalna dawka ruchu to 200-250 minut tygodniowo rozłożone na 3-5 sesji ćwiczeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *