Jak znaleźć najlepszą wyciskarę do owoców?

Każdy z nas uwielbia świeżo wyciskany sok. W restauracjach i kawiarniach za niewielką szklaneczkę tego napoju zapłacimy jednak kilkanaście złotych. W domowych warunkach możemy natomiast przygotowywać go litrami, nie tracąc fortuny. Jak znaleźć najlepszą wyciskarkę do owoców? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule

Jakie cechy powinna mieć idealna wyciskarka?

Na rynku znajdziemy różnorodne wersje wyciskarek do owoców. Najlepsza z nich powinna charakteryzować się przede wszystkim dużą wydajnością oraz niezawodnością. Warto stawiać na modele, do produkcji których wykorzystano nowe technologie. Powinny też składać się z wysokiej jakości komponentów, które są trwałe i nie zużywają się tak szybko, nawet przy codziennym, intensywnym korzystaniu z wyciskarki. Taka wyciskarka może kosztować nieco więcej, niż pierwsze lepsze modele, dostępne w sklepach ze sprzętem AGD. Posłuży jednak zdecydowanie dłużej, niż przez jeden sezon i kilka użyć.

Wyciskarka, która nie marnuje czasu

Na co dzień żyjemy bardzo szybko. Nikt z nas nie ma zatem czasu na żmudne obieranie owoców oraz długie mycie wyciskarki. Tego typu sprzęt powinien zatem być bardzo ekonomiczny i wydajny. Warto postawić na model, który oszczędza nasz czas. Wyciskarki powinny umożliwiać wyciśnięcie soku z owoców i warzyw, które nie wymagają szczególnej obróbki. Poza tym urządzenie powinno się bardzo łatwo i bezproblemowo czyścić. Dobrze zatem, gdy składa się z niewielu części, które łatwo opłukać pod bieżącą wodą. W sklepach znajdziemy wyciskarki ślimakowe – https://hurom.pl/Wyciskarki-slimakowe-jedno-czy-dwuslimakowe-jakie-wybrac-blog-pol-1576055195.html.

Wyciskarka, która nie marnuje

Polecamy również wyciskarki wolnoobrotowe, wykorzystujące technologię Slow Squeezing (SST). Warzywa i owoce podlegają delikatnej obróbce, dzięki czemu nie tracą cennych wartości odżywczych. W tego typu wyciskarkach wałek obrotowy obraca się z prędkością około 40 obrotów na minutę. W taki sposób przyrządzony sok warto spożywać każdego dnia. Od rana doda nam energii i siły do działania, a przy okazji wzmocni odporność. Można przy tym eksperymentować z różnymi kompozycjami owocowo-warzywnymi. Nie zaszkodzi też dodatek pełnych białka nasion i orzechów, a także ulubionych przypraw.

Praktyczna i efektowna

Podczas zakupu należy też zwrócić uwagę na wygląd wyciskarki. Powinna nie tylko wpasowywać się w wystrój kuchni, ale jednocześnie nie zajmować zbyt wiele miejsca. Wysokiej jakości, bardzo wydajne modele kompaktowe prezentuje chociażby producent Hurom. Wyciskarki wolnoobrotowe tej marki są smukłe i mieszczą się nawet w niewielkiej wnęce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *