Co jest ważne w osobie, z którą flirtujemy?

Na podstawie badań przeprowadzonych na próbie 1000 osób w wieku 18-25 w Polsce przez Akademię Flirtu AXE, możemy się przekonać co jest dla nas najważniejsze u osoby z którą flirtujemy

Na podstawie badań przeprowadzonych na próbie 1000 osób w wieku 18-25 w Polsce przez Akademię Flirtu AXE, możemy się rzekonać co jest dla nas najważniejsze u osoby z którą flirtujemy

Zdecydowanie najważniejsze jest poczucie humoru. Uważa tak aż 96 proc. kobiet i 89 proc. mężczyzn. Mnie to osobiście nie dziwi w końcu chcemy się dobrze bawić i czuć podczas randki czy spotkania z kimś. Dzięki temu mamy dobry nastrój, nie nudzimy się i możemy się zrelaksować w dobrym towarzystwie.

Kobiety wyróżniają również dwa bardzo istotne punkty, to czy dobrze czują się w towarzystwie drugiej osoby (77 proc. kobiet, 64 proc. mężczyzn) oraz dbałość o higienę. Dla 70% kobiet ważne jest, aby osoba, z którą flirtują przestrzegała zasad higieny, natomiast prawie o 20 proc. mniej mężczyzn zwraca uwagę na ten aspekt (dla 51 proc. mężczyzn ważne jest, aby druga osoba przestrzegała zasad higieny). Wiadomo, gdy się kimś spotykamy czy flirtujemy, to chcemy, aby ta osoba wpływała na nas pozytywnie, nie denerwowała nas i byśmy się w jej towarzystwie mogli zrelaksować. To często decyduje o powodzeniu spotkania i wpływa na kontynuowanie naszej znajomość i na jej pogłębienie.

Co do higieny osobistej to jak najbardziej popieram. Przecież każdy z nas chce, by osoba, która z nami flirtuje i spotyka się była zadbana, ładnie pachniała i była czysta. Dlatego warto od dziś zaprzyjaźnić się z mydłem, szamponem, gąbką i dezodorantem.

Dla obydwu płci dość ważne jest również, aby mieć wspólne zainteresowania (55 proc. kobiet, 57 proc. mężczyzn). Wiadomo, gdy się ma podobne pasje, to nie brak nam tematów rozmów i możemy wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzięki temu nasze relacje stają się bardziej osobiste i zażyłe.

W mniej istotnych aspektach warto zwrócić uwagę na rozbieżność dotyczącą pozycji drugiej osoby w towarzystwie. Podczas gdy tylko 7 proc. mężczyzn zwraca na to uwagę, aż 16 proc. kobiet woli, aby osoba, z którą flirtują miała wysoką pozycję. Wysoka pozycja drugiej osoby często gwarantuje nam prestiż, obracanie w środowisku ludzi znanych i bogatych.

Okazuje się też, że młodzi Polacy nie zwracają dużej uwagi na zasobność portfela drugiej osoby. Wyniki badań pokazują, że jedynie dla 5 proc. przedstawicieli obydwu płci podczas flirtu ważne są pieniądze.To cieszy, że pieniądze dla flirtujących nie odgrywają dużego znaczenia. W końcu nie one decydują o udanej randce, flircie czy spotkaniu. Ważne jest z kim się spotykamy i co z tego wynika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *