Pompa ciepła + fotowoltaika – jakie są z korzyści?

Pompa ciepła z fotowoltaiką to jedne z najlepiej działających w duecie urządzeń. Te współpracujące gadżety są w stanie nie tylko wytworzyć darmową energię elektryczną, ale i za bezcen ogrzać cały budynek. Jak to możliwe? Przekonaj się i postaw na nowatorskie, ekologiczne rozwiązania.

Co daje fotowoltaika?

Fotowoltaika dla domu nie bez powodu jest tak ceniona przez Polaków. Pozwala na niezależność od lokalnego dostawcy energii i nie potrzebuje zbyt wiele do funkcjonowania. Jednak nie są to jej jedyne zalety. Zaliczyć do nich możemy także:

  • Ekologiczny sposób tworzenia energii odnawialnej – fotowoltaika nie generuje żadnych szkodliwych substancji, nie jest niebezpieczna dla środowiska, ponadto pracuje, nie generując hałasu.
  • Brak konieczności obsługi – po montażu nie musisz w żaden sposób przejmować się działaniem fotowoltaiki. Nie włączasz jej, ani nie wyłączasz. Prąd sam się tworzy!
  • Niezależność od lokalnego dostawcy prądu i odporność na wzrosty cen energii oraz kryzysy energetyczne.
  • Możliwość uzyskania dofinansowania – Twój budżet nie musi być znacząco obciążony przy montowaniu fotowoltaiki. Wystarczy skorzystać z dotacji lub też postawić na korzystne pożyczki i systemy ratalne.
  • Wytrzymałość. Fotowoltaika w domu z firmą Elektro Control to inwestycja na lata, która szybko zacznie przynosić zyski. Ponadto przez dwadzieścia pięć lat nie będzie wymagać żadnej wymiany. Ten wydatek całkowicie zwróci się w ciągu sześciu lat, a Ty będziesz cieszyć się darmową energią elektryczną. 

Po co montować pompę ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które ogrzewa budynki za pomocą powietrza, wody lub gruntu. Dzięki wytworzeniu energii termalnej możliwe jest zwiększenie temperatury w domu i podgrzaniu wody użytkowej. Aby prawidłowo funkcjonować, pompa ciepła potrzebuje niewielkiego dostępu do prądu. W połączeniu z fotowoltaiką jest w stanie pracować całkowicie za darmo. Na https://instalacjefotowoltaiczne.com/pompa-ciepla-z-fotowoltaika/ znajdziesz oferty łączonego montażu tych dwóch urządzeń. Wielu inwestorów zaleca tę opcję jako najbardziej wydajną, która sprawdzi się zarówno w nowszych, jak i starszych budynkach.

Jakie są przeciwwskazania do montażu fotowoltaiki i pompy ciepła?

Pompa ciepła i fotowoltaika wiążą się ze znacznymi kosztami. Choć można dostać na ich instalację dofinansowanie lub wziąć korzystne kredyty, tak wciąż mogą wydrenować budżet. Dla wielu osób cena jest wadą nie do przeskoczenia. 

Niekiedy wadą umożliwiającą montaż fotowoltaiki jest zły stan dachu. Przed założeniem warto postawić na jego remont, jeśli nie robiono tego od kilkudziesięciu lat. Po instalacje fotowoltaiczne sięgają zarówno przedsiębiorcy, chcący cieszyć się niższymi rachunkami za prąd w firmie, jak i klienci indywidualni, ceniący sobie ekologiczną i czystą energię. Na https://instalacjefotowoltaiczne.com/realizacje/ możesz zapoznać się z przykładowymi realizacjami. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać wariant dopasowany do swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *