Dobre zabawki dla kota

Skoro człowiek musi mieć jakieś zabawki, to dlaczego zwierzęta takich zabawek nie powinny mieć? Każdy zwierzak musi mieć jakieś zabawki. Kocimiętka to zabawka dla kota, która jest w stanie silnie na niego oddziaływać. Dlaczego tak się dzieje? Na czym polega jej fenomen? Warto się tej sprawie dokładnie przyjrzeć

Czym jest kocimiętka?

Mówi się na to kocimiętka. Słysząc po raz pierwszy tą nazwę ciężko wyobrazić sobie tak naprawdę, że jest to roślina, którą można samodzielnie hodować we własnym domu. Spotyka się ją na polach, na ogródkach, ale bez problemu można ją wyhodować na swoim parapecie. Specjaliści polecają hodowlę tej rośliny, w szczególności, jeżeli w domu znajduje się kot. Nie wymaga ona specjalnego traktowania, dlatego tym bardziej można pomyśleć o hodowli tej rośliny. Uwaga! Kocimiętka ma charakterystyczny zapach, który jest bardzo intensywny. O ile zawsze będzie odpowiadać kotom, o tyle nie każdy człowiek jest w stanie znieść jej obecność. Dlatego warto rozważyć hodowlę tej rośliny, aby mieć pełną świadomość na co się decydujemy – za co na pewno podziękuje nam nasz kot. Kocimiętka jest taką rośliną z którą na pewno poradzą sobie amatorzy – ogrodnicy i dorasta do około 1 metra wysokości. Roślina ma zielone liście z szarym połyskiem i ma kwiaty w charakterystycznym kolorze fioletowym. Oprócz tego, że jest to doskonały wabik na koty, to jest to również najlepszy straszak, jeżeli chodzi o muchy, mszyce i komary.

Czy kocimiętka nie jest szkodliwa?

Kocimiętka nie jest szkodliwa dla kotów, ale należy uważać, ponieważ spożyta w nadmiernej ilości może doprowadzić do pojawienia się problemów z brzuchem. Dlaczego koty tak reagują na tą roślinę? Ponieważ wydziela ona feromon, który nosi nazwę nepetalaktonu. Jest to bezwonny feromon, który wpływa na narząd Jacobsena. Wdychając go kot popada w niejaką hipnozę, dzięki czemu może się dziwnie czasem i nienaturalnie zachowywać. To nic, ponieważ już po kilku minutach wszystko wróci do stano normalnego. Wiele osób poleca ta roślinę dla kotów wyjątkowo nerwowych, które mogą mieć na dodatek problem z zaufaniem u tych zwierząt. Nie każdy kot od razu jest w stanie zaufać człowiekowi. Czasem kot w ogóle nie ma zamiaru okazać zaufania, a kocimiętka pomoże mu się rozluźnić, dzięki czemu pierwsze lody pomiędzy kotem a właścicielem zostaną rozluźnione. Kocimiętkę obecnie można zakupić pod postacią specjalnych preparatów do pryskania lub w formie suszonej w sklepach zoologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *