Nowoczesne systemy dla firm transportowych – co warto mieć?

Nowoczesne przedsiębiorstwo nie może dzisiaj obyć się bez technologii i nowinek technicznych. Świat idzie do przodu i aby być na topie, należy sięgać po oferowane rozwiązania. Co powinna wybrać współczesna firma transportowa? Co pomoże jej efektywnie zarządzać posiadaną flotą pojazdów? Odpowiedzią na te pytania jest car fleet management

Jak działa car fleet management?

Car fleet management to mechanizm, który oferuje wiele różnorodnych funkcjonalności. Po pierwsze dzięki niemu możliwa jest bieżąca analiza parametrów eksploatacyjnych. Właściciel firmy w każdej chwili ma podgląd na stan paliwa i inne, istotne dla firmy transportowej czynniki, dotyczące pojazdów. Każda trasa i przebieg jest monitorowana i zapisywana. W ten sposób można też na bieżąco przeglądać historię przebiegu i lokalizacji poszczególnych pojazdów. Do tego system car fleet management obejmuje wyznaczanie tras, które są najszybsze i najbardziej ekonomiczne. Nie ma mowy o jakiejkolwiek stracie kilometrów, utknięciu w korkach lub opóźnieniach, związanych z intensywnością ruchu na drodze. Wszystkie pojazdy są też wyposażone w GPS, dzięki temu o każdej porze dnia i nocy można sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się dany samochód.

Bezpieczeństwo firmy transportowej

Rozbudowany system raportowania w ramach car fleet management pozwala na bezpieczne prowadzenie działalności, związane z usługami transportowymi. Każda firma, posiadająca kilka, kilkanaście i więcej samochodów powinna się w coś takiego wyposażyć. Dzięki temu można sprawniej i skuteczniej planować poszczególne przewozy – oszczędzać wydatki, ale i efektywnie zarządzać całą flotą. To wymierne korzyści, po które wystarczy wyciągnąć rękę. Car fleet management to również narzędzie, które pomoże uniknąć wszelkich nadużyć ze strony pracowników – zawodowych kierowców i logistyków. Każdy samochód i kierowca będzie na bieżąco kontrolowany i rozliczany z efektów swojej pracy. Car fleet management oferuje nawet ciekawe rozwiązanie, jakim jest wyznaczanie obszarów kierowcy. W ten sposób lepiej widać kto jest dostępny, jaki zasięg oferuje i do jakiego transportu można go przydzielić.

Mniej czasu i energii na kwestie techniczne

Car fleet management pozwala oszczędzić czas i energię, poświęcaną na organizację poszczególnych transportów i załatwianie kwestii technicznych, związanych z obsługą poszczególnych pojazdów. Wiele firm dzięki car fleet management mogło nawet zredukować zatrudnienie i zarabiać jeszcze więcej i jeszcze skuteczniej, nieustannie rozwijając swoje przedsiębiorstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *