Samochody na pilota i silnik spalinowy – czy to możliwe?

Czym różnią się zabawki dla dorosłych i dzieci? Nie chodzi nam oczywiście o produkty z kategorii sypialnianej, a konstrukcje modelarskie, które dużo częściej przypominają klasyczne wyposażenie dla najmłodszych użytkowników. Jednym ze znanych przykładów, które często wybierane są przez dorosłych mężczyzn, są między innymi samochody na pilota.

Nie chodzi nam jednak o zwykłe auta za kilkadziesiąt złotych, które można kupić w każdym markecie. Chcemy skupić się na tych najdroższych propozycjach, które dostępne są zazwyczaj w profesjonalnych sklepach modelarskich, oferujących swój asortyment jedynie online. Cena takich pojazdów to czasem kilka tysięcy złotych, dlatego chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości potencjalnych klientów i dokładnie wytłumaczyć, skąd bierze się tak duża różnica w cenie. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Samochody na pilota z silnikami spalinowymi

Czy samochody na pilota mogą posiadać silniki spalinowe? Większość osób prawdopodobnie zapyta, jak to w ogóle możliwe. Otóż miniaturowe wersje silników działają dokładnie na tej samej zasadzie, co konstrukcje znane nam między innymi z normalnych samochodów. Nie jest to wcale nic nowego, ponieważ już wiele lat temu konstruktorzy wymyślili te wyjątkowe silniki, dzięki którym można również doskonalić maszyny montowane w pojazdach normalnej skali. Trzeba przyznać, że połączenie mechaniki i modelarstwa może być wspaniałą przygody nie tylko na wiele godzin, ale również wiele miesięcy lub lat. W końcu świat maszyn mechanicznych i tuningów jest tak ogromny, że stale będziemy mogli modyfikować i udoskonalać swoje samochody na pilota.

Jakie osiągi mają takie auta?

Zależy od silników, ciężkości, kształtu i wielkości samego pojazdu. Te najbardziej zaawansowane samochody na pilota, są w stanie osiągnąć zawrotną prędkość przekraczającą 100 km/h. Oczywiście z każdym rokiem pojawiają się coraz bardziej innowacyjne tworzywa i konstrukcje, które pozwalają na jeszcze więcej, lecz już teraz przy maksymalnej prędkości, prowadzenie takiego auta zdalnie sterowanego jest wyjątkowo skomplikowane.

Gdzie kupować do nich wyposażenie?

Oczywiście elementów silnika nie da się znaleźć w zwykłych, osiedlowych sklepach z asortymentem dla pasjonatów modelarstwa i dzieci na zajęcia z prac manualnych. Dostępne są one w specjalistycznych sklepach, które oferują swój asortyment w sieci. Oczywiście nie jest ich wciąż za wiele, dlatego warto ratować się grupami dyskusyjnymi miłośników samochodów RC. Tam można znaleźć naprawdę ciekawe propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *