Dobierz rozmiar spodni do swojego ciała

jeansy

Męska moda z pozoru jest dość prosta, jednak nie oznacza to tego, że powinniśmy traktować ją w sposób niedbały. Świetnym przykładem jest to, jak niektórzy mężczyźni traktują zakupy spodni. Nie ma przecież nic gorszego niż niedopasowany do naszej sylwetki i rozmiaru fason! Dziś postaramy się wam pomóc z tą kwestią i mamy nadzieję, że już nigdy nie popełnicie tak prostych błędów, jak niewłaściwy rozmiar spodni!

Dlaczego to takie ważne?

Mężczyźni noszą spodnie praktycznie przez cały rok. Niestety, na ich nieszczęście, zdarza się tak, że są one całkowicie niedopasowane do specyfiki naszej sylwetki. Modele zbyt luźne w pasie, o za długich lub za krótkich nogawkach nigdy nie okazują się dobrym pomysłem. Jest to głównie rezultat tego, że panowie nie do końca przykładają uwagę do zakupów, lub też nie wiedzą jak dobierać spodnie. Jak więc zrobić to w sposób poprawny?

Rozmiary na metce

Na samym początku warto zaopatrzyć się w spodnie o odpowiednim rozmiarze. Na metce znajdziecie dwie cyfry jak na przykład 38/34. Pierwszy z nich to po prostu długość pasa, podana wedle rozmiarówki producenta. Łatwo się domyślić, że producenci spodni tacy jak Tommy Hilfiger czy Ralph Lauren będą mieli całkowicie różne od siebie wymiary! Druga z liczb to długość nogawki. Często zdarza się taka sytuacja, że gdy znajdziemy swój ukochany fason, to będziemy mogli go potem kupować niemalże w ciemno – wystarczy, że znajdziemy nasz rozmiar!

Dobierz spodnie dla siebie na stronie https://www.markoweubrania.com/kategoria/spodnie-jeansy

Czego unikać?

Takie odpowiednie przygotowywanie się do zakupu spodni ma na celu uniknięcie kilku podstawowych błędów, wynikających ze zbyt dużego, lub zbyt małego rozmiaru naszego nowego zakupu. Jednym z nich jest dobranie jeansów wedle rozmiaru pasa. Jeżeli tego nie zrobimy, to prawdopodobnie dojdzie do tego, że będziemy ściskać je paskiem, a wtedy powstaną bardzo nieestetyczne fałdy. Nie inaczej będzie z nogawkami! Gdy wybierzemy fason o luźnym kroju, powinni one tworzyć maksymalnie jedno zagięcie, a gdy postawiliśmy na coś węższego, to linia końca nogawki powinna kończyć się tuż przez naszym butem.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego rozmiaru jeansów męskich nie jest tak trudne, na jakie wygląda. Wystarczy, że będziecie wiedzieć jak to zrobić i przede wszystkim, czego unikać, aby wasze następne zakupy nie zakończyły się popełnieniem któregoś z błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *