Fenomen klocków LEGO – zabawa dla małych i dużych

Od wielu lat zestawy LEGO są doskonałą zabawą dla wszystkich – dzieci i dorosłych. Od wielu lat są one niezmiennie najbardziej rozpoznawalnymi klockami na świecie. Goszczą w większości domów. Niezliczona ilość zestawów przeznaczonych dla rozmaitych grup wiekowych sprawia, że zabawa nie ma końca. Kluczem do popularności był jednolity system łączenia, który sprawia, że wszystkie klocki można razem zestawić, bez najmniejszego problemu. W artykule przybliżymy bliżej historię zestawów LEGO oraz zastanowimy się, co sprawia, że wszyscy tak je uwielbiają

Ponadczasowe klocki dla każdego

Zestawy LEGO, takie jak np. https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Klocki-i-sortery_Lego-229.html to nieustanne pole do rozwoju kreatywności. Choć pierwsze klocki powstały na większą skalę w 1949 roku, to dopiero niecałe 10 lat później opatentowano ich system łączenia, który obecnie wszyscy kojarzymy wyłącznie z LEGO. W zasadzie historia firmy zaczęła się jeszcze wcześniej, kiedy to duński cieśla Oleg Kirk Christiansen postanowił wykonać drewniane zabawki dla dzieci, zbierając tym samym pieniądze na utrzymanie swoich osieroconych przez matkę dzieci. Klienci docenili wysoką jakość wykonania figurek i klocków do zabawy Christiansena, a pomysł z biegiem czasu przerodził się w klocki, które znamy teraz. Nazwa LEGO pochodzi od duńskiego wyrażenia „leg godt”, które oznacza „baw się dobrze!”.

Dlaczego klocki nigdy się nie nudzą?

Jesteśmy przekonani, że zestawy LEGO będą trafionym pomysłem na prezent dla każdego dziecka, niezależnie od wieku. Różnorodność klocków oraz modeli sprawia, że z łatwością dostosujemy zestaw LEGO do możliwości i preferencji danej osoby. Dla młodszych dzieci wprowadzono specjalną linię klocków DUPLO z nieco większymi i prostszymi elementami. LEGO są obecne na rynku już od 70 lat, jednak nic nie wskazuje na to, że ich popularność się zmniejszy. Możliwości budowania są w zasadzie niczym nieograniczone. Nadal regularnie powstają nowe zestawy, które nawiązują do słynnych budynków, osiągnięć czy konkretnych osób. Nawet fajni kultowych filmów czy seriali są w stanie znaleźć figurki LEGO, które wiernie oddają ulubionych bohaterów, widzianych wcześniej na wielkim ekranie. Przykładowo wiele dzieci uwielbia swoje klocki z serii Ninjago, Parku Jurajskiego oraz z Gwiezdnych Wojen. Z pewnością klocki LEGO zdążyły zyskać już miano kultowych. Do tej pory dzieci, nastolatkowie, a także dorośli chętnie układają klocki, ćwicząc swoje zdolności manualne oraz rozwijając kreatywność. Cała zabawa bywa bardzo czasochłonna, wymaga ogromnej cierpliwości i skupienia, jednak daje dużo satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *