Tradycyjne golenie krok po kroku

Pewnie niejeden z Was jako małe dziecko podglądał swojego dziadka przy goleniu. Taki zabieg był bowiem dłuższym, bardzo interesującym rytuałem wymagającym dużo skupienia i precyzji. Jedna chwila nieuwagi i tradycyjne golenie na mokro mogło się skończyć bowiem bolesnym, nieprzyjemnym zranieniem. Mimo jednak tego ryzyka wiele osób nadal docenia zalety tej metody pielęgnacji twarzy i marzy o tym, by odtworzyć ten nieco zapomniany rytuał. Jeżeli i Ty należysz do tego grona – podpowiadamy jak to zrobić.

Jak się golić maszynką tradycyjną?

Zanim zabierzemy się za opisywany zabieg musimy przygotować wszystkie niezbędne akcesoria do golenia tradycyjnego. Pierwszym z nich będzie oczywiście maszynka na żyletki. Do tego należy dodać peeling do twarzy, olejek do twarzy, mydło do golenia, pędzle z naturalnego włosia, niedużą miskę z ciepłą wodą oraz ulubiony, dobrze chłonący ręcznik.  Gdy niczego nam nie brakuje, możemy zabrać się do pracy.

Na początek musimy odpowiednio przygotować skórę swojej twarzy. W tym celu ręcznik moczymy w ciepłej wodzie i przykładamy go do naskórka. W ten sposób skóra stanie się bardziej miękka, zarost nawilżony a pory odpowiednio otwarte. Materiał zostawiamy na twarzy na kilka minut. Po tym czasie golenie twarzy metodą tradycyjną przenosimy do etapu peelingu oczyszczającego po którego wykonaniu aplikujemy na buzię dedykowany jej olejek o działaniu odżywiającym, nawilżającym i dodającym skórze poślizgu. Gotowe? No to idziemy dalej.

Czas na rozdrobnienie naszego mydła do golenia. Pędzel zamaczamy w ciepłej wodzie i otrzepujemy z nadmiaru wilgoci. Następnie przejeżdżamy nim po mydle, a gdy to nabierze nieco wilgoci zaczynamy rozdrabnianie mydła umieszczonego w tyglu. Robimy to pędzlem do czasu aż mydło zacznie się porządnie pienić. Wtedy okrężnymi ruchami nakładamy je równomiernie na twarz.

I teraz czas na creme de la creme, czyli w ruch idzie tradycyjna maszynka do golenia na żyletkę. Trzymamy ją w odniesieniu do skóry twarzy pod kątem około trzydziestu stopni i przesuwamy w zgodzie z kierunkiem wrastania naszego zarostu. Zaleca się by golenie rozpoczynać od obszaru policzków, po czym przesunąć się na szyję, brodę, a następnie na przestrzeń ponad wargą górną. Jeśli trzeba, pomagamy sobie poprzez delikatne napinanie skóry dłonią. Golenie powtarzamy dwukrotnie. Na koniec oczyszczamy twarz letnią wodą i przykładamy na skórę ręcznik zamoczony w wodzie zimnej. Trzymamy go na buzi przez kilka minut by ukoić skórę i zamknąć pory. Potem pozostaje tylko nałożenie wody po goleniu stworzonej na bazie alkoholu i zabieg możemy uznać za skończony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *