5 sposobów na przedłużenie stosunku, które przypadną Ci do gustu

Zbyt krótki stosunek z partnerką bywa przyczyną frustracji, a w dłuższej perspektywie prowadzi nawet do obniżenia nastroju i spadku libido. Istnieją jednak sposoby na przedłużenie stosunku, które można wykorzystać, aby wreszcie móc w pełni cieszyć się z miłosnych uniesień. Oto 5 sposobów, które sprawdzają się u większości mężczyzn.

Top view of shirtless sexy man that have a rest alone in his bedroom at morning time.

Jak przedłużyć stosunek? 5 niezawodnych sposobów

Problemy z przedwczesnym wytryskiem mogą pojawić się w każdym wieku, choć statystycznie częściej dotyczą one młodych mężczyzn. Istnieją jednak proste sposoby na przedłużanie stosunku. Po te zdecydowanie warto sięgnąć:

  • technika start-stop – polega na zaprzestaniu penetracji w momencie, gdy czujemy, że zbliża się wytrysk; w przerwie należy skupić się na opanowaniu podniecenia oraz pieszczeniu partnerki;
  • technika 9 pchnięć – początkowo wykonuje się 9 płytkich pchnięć i 1 głębokie, następnie 8 płytkich i 2 głębokie aż do osiągnięcia 1 pchnięcia płytkiego oraz 9 głębokich;
  • prezerwatywa na opóźnienie wytrysku – zawiera specjalne substancje, które chronią przed przedwczesnym wytryskiem;
  • ćwiczenia mięśni Kegla – pomogą również w kontrolowaniu trzymania moczu;
  • regularne współżycie – zbyt rzadkie współżycie, ograniczające aktywność seksualną, może być jedną z przyczyn nadmiernego podniecenia.

Powyższe metody możemy zacząć stosować od razu, zwłaszcza jeśli chodzi o ćwiczenia czy zmianę rytuału stosunku. 

a man shakes a press fit on the bole in the sports hall sports concept

Leki na potencję – kiedy warto po nie sięgnąć?

Chcąc przedłużyć stosunek, w pierwszej kolejności powinniśmy sięgnąć po metody domowe, takie jak wyżej wymienione. Są one w pełni bezpieczne, a dodatkowo pozwalają lepiej poznać własne ciało. W wielu przypadkach te proste sposoby okazują się wystarczające, jednak ważne, aby podchodzić do nich sumiennie. Jeśli jednak pomimo wdrożenia zmian nadal cierpimy na przedwczesny wytrysk, można sięgnąć po leki.

Jest to jeden z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z problemem. Wiele preparatów dostępnych jest bez recepty, jednak trzeba pamiętać, aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się w ulotce. Leki na potencję mogą wykazywać również inne działanie, na przykład wspomagać erekcję. Najczęściej trzeba je przyjąć na 20-30 minut przed stosunkiem. Nowoczesne preparaty to nie tylko tabletki, lecz również specjalne żele do stosowania miejscowego. 

Healthy and medical pills, pharmacy pills

Kiedy należy udać się do lekarza?

Chęć przedłużenia stosunku najczęściej spowodowana jest przedwczesnym wytryskiem, ale czasami wynika z preferencji seksualnych partnerki. W drugim przypadku mężczyzna nie musi sięgać po leki ani innego rodzaju preparaty – wystarczające okazują się techniki, które pomogą opanować stopień podniecenia.

Jeśli jednak problemu przedwczesnego wytrysku nie można rozwiązać domowymi metodami ani lekami dostępnymi bez recepty, należy udać się do lekarza. Być może wynika on z wad anatomicznych. Może być również spowodowany zmianami natury psychicznej. Problemu nie należy bagatelizować, zwłaszcza jeśli pojawił się nagle. Lekarz przeprowadzi badania diagnostyczne, a także skieruje pacjenta na leczenie, jeśli uzna to za konieczne. Dobrym rozwiązaniem okazuje się też wizyta u seksuologa, choć warto pomyśleć o tym, aby udać się na nią wspólnie z partnerką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *