Popraw swój seks

seksualnepodboje
Od tysięcy lat afrodyzjaki uważane są za substancje poprawiające sprawność seksualną. W tym czasie wiele z nich zdążyło obrosnąć w mit. Są jednak produkty, które podnoszą apetyt na „łóżkowe przygody”. Są też takie, po których łatwiej zasiąść przed telewizorem niż rozpocząć zabawę
 
 
Od tysięcy lat afrodyzjaki uważane są za substancje poprawiające sprawność seksualną. W tym czasie wiele z nich zdążyło obrosnąć w mit. Są jednak produkty, które podnoszą apetyt na „łóżkowe przygody”. Są też takie, po których łatwiej zasiąść przed telewizorem niż rozpocząć zabawę
 
seksualnepodbojeLudzie od zawsze pragną poprawić swoje życie seksualne nie szczędząc na to czasu i pieniędzy. W antycznym Rzymie za cudowny środek uchodził pysk słonia i oczy hieny. Te egzotyczne specjały cieszyły się sporą popularnością… a biorąc pod uwagę zamiłowanie do uciech cielesnych w antyku, skutki ich działań nie trudno sobie wyobrazić.

W odległych Chinach medycyna tradycyjna zalecała spożywanie sproszkowanych rogów nosorożca. Taki proszek miał zapewniać nieziemskie doznania dla obu partnerów.

Na szczęście w dzisiejszych czasach kochankowie opętani rządzą rozkoszy nie muszą uciekać się do tak egzotycznej diety. Z pomocą przychodzą mniej wyszukane afrodyzjaki.

Afrodyzjaki

Afrodyzjaki, czyli substancje poprawiające libido, swoją nazwę zawdzięczają greckiej bogini piękna, pożądania i płodności – Afrodycie. Należą do nich niektóre zioła, potrawy i inne środki budzące cielesne pożądanie. Ale ponad 5000-letnia tradycja ich stosowania bazuje bardziej na folklorze i opowieściach babci niż dokonaniach współczesnej nauki.

Nie ma naukowych dowodów na ich działanie – wyjaśnia Leonore Tiefer, profesor psychiatrii z Uniwersytetu Medycznego w Nowym Jorku.

Działanie afrodyzjaków określa się w świecie nauki jako efekt placebo. W sferze seksualnej dotyczy on 30% mężczyzn i 50% kobiet. Wielu ludzi wierzy w cudowne działanie pigułek lub określonego produktu. Tak naprawdę całą robotę za „cudowne eliksiry” wykonuje ludzki mózg.

 
Co jeść z medycznego punktu widzenia, by seks był lepszy…

Mimo to, istnieje pewna grupa produktów, które działając korzystnie na organizm, naturalnie poprawiają zdolności seksualne. Co więc jeść i jak zmienić swoją dietę by doznania łóżkowe i chęć do zabawy była zauważalnie większa?

Postaw ma produkty sojowe. Jej składniki łączą receptory estrogenu (przez co okolice narządów płciowych są bardziej nawilżone) i zwalcza symptomy menopauzy. Badania wykazały korzystny wpływ także na męską prostatę.

Żywność wspomagająca utratę wagi ma w sobie także zwiększający libido potencjał. Według dr Ridwan Shabsigh, dyrektora Center for Human Sexuality w Nowym Jorku, otyłość niesie za sobą zagrożenia zaburzeń erekcji oraz niskiego poziomu testosteronu.

Biorąc pod uwagę erekcję, wszystko co jest dobre dla serca jest dobre dla penisa. I odwrotnie – wyjaśnia John Mulhall, profesor urologii z Uniwersytetu Cornella w USA. Wcinaj zdrowe produkty z korzyścią dla obu organów.

Zdaniem Beverly Whipple, prezydenta Światowej Organizacji Seksuologów, bardzo ważnym elementem diety są tłuszcze i ich odpowiednia ilość. Są one niezbędne do produkcji hormonów takich jak estrogen i testosteron. A te pełnią wielką rolę w pociągu seksualnym. – Oliwa z oliwek, łosoś i orzechy to optymalne źródło odpowiednich tłuszczów – wyjaśnia Whipple.

 
Co jeść z tradycyjnego punktu widzenia by seks był lepszy…

Przy odrobinie wiary w afrodyzjaki i ich cudowną moc może okazać się, że coś jednak jest na rzeczy.

Oto przykładowa lista cudownych środków… Wypróbuj…

– awokado, truskawki, suszone owoce (daktyle, figi, morele)

– befsztyki (zwłaszcza krwiste lub tatarskie),dziczyzna,

– cebula (szczególnie zupa cebulowa), grzyby (pierścieniaki, smardze, trufle), pory, seler, szparagi;

– czekolada, miód, orzechy włoskie, kakao

– jaja (szczególnie przepiórcze), sery (roquefort, sery kozie), mleko kozie

– małże, ostrygi, ryby (szczególnie fugu, pstrągi, rekin, sardynki), kawior,

– przyprawy (chili, chrzan, cynamon, czosnek, cząber, gałka muszkatołowa, imbir, kardamon, pieprz, pieprz kajeński, wanilia, kapary)

– zioła i preparaty roślinne (lotos, lubczyk ogrodowy, muira-puama, turnera, niektóre kaktusy, nasiona powoju amerykańskiego, Damiana, preparaty z miłorzębu, preparaty, cukierki i herbaty z żeń-szenia; ruta stepowa)

– napoje: czekolada, kawa, szampan, różne koktajle alkoholowe i mleczne,

Testuj je z umiarem i nie wszystkie naraz. W przeciwnym razie zamiast na seks, będziesz mieć ochotę na szybką wizytę w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *