Urban grilling, czyli przysmaki z rusztu w miejskiej dżungli!

Jak często ostatnimi miesiącami zdarzyło Ci się marzyć o rozpalaniu grilla i wspólnej biesiadzie wśród znajomych? Wydarzenia tego roku szczególnie utrudniły spełnianie się w roli grillmastera, ponieważ możliwości przemieszczania się mieliśmy raczej mizerne. Nie ukrywajmy jednak, że w dzisiejszych czasach, nawet bez dodatkowych losowych wypadków, nie zawsze możesz sobie pozwolić na spontaniczny wypad z miasta a, kiedy mieszkasz w dużej aglomeracji, o ogród jest raczej trudno. Dlatego z pewnością docenisz najnowszy trend w dziedzinie BBQ. Jeżeli kochasz grillowanie i życie w dużym mieście, to trend urban grilling z pewnością Cię zachwyci!

Urban grilling – i miejskie życie nabiera smaku

Technologia idzie do przodu, wszystko nabiera tępa a styl życia radykalnie się zmienia. Nasi dziadkowie mieszkali w wielopokoleniowych domach z ogrodami, w których wędzarnie, piece, ziemianki można było bez problemu odnaleźć w obejściu. Większość życia toczyła się na łonie przyrody. Dzisiaj preferujemy mieszkania, mniejsze powierzchnie, usytuowane blisko węzłów komunikacyjnych. Jednak nawet jeśli stawiamy na studio dla samotnika lub pary, to często decydujemy się na takie z tarasem lub balkonem. Kto bowiem nie lubi napić się kawy na powietrzu z zapierającym dech widokiem na miasto? A teraz wyobraź sobie, że na swój taras zapraszasz znajomych i w promieniach zachodzącego słońca urządzacie sobie BBQ! Wspaniała wizja, czyż nie? To jest właśnie urban grilling.

Zapewne powiesz, że to nieodpowiedzialna propozycja? Jak to grillowanie na balkonie? A wszystkie prawne obostrzenia? A dym na balkonach sąsiadów? A realne niebezpieczeństwo związane z otwartym promieniem rozpalonym na Twoim tarasie? Otóż nie musisz się już tym przejmować! Eksperci w dziedzinie grillowania, producenci grilli z górnej półki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób preferujących życie w mieście i właśnie dla nich tworzą grille, które są nie tylko niezwykle wydajne, nieszkodliwe dla środowiska i bezpieczne w użytkowaniu na balkonie, ale również często zachwycają unikatowym designem i innowacyjnymi funkcjonalnościami! Mowa tu o grillach elektrycznych!

Grill elektryczny nowej generacji – przyszłość w dziedzinie BBQ

Grill elektryczny to przyszłość świata grillowania. Banalny w obsłudze sprzęt umożliwia grillowanie zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy na balkonie o niewielkim metrażu. Łatwo się uruchamia, szybko rozgrzewa i nie wydziela uciążliwego dla sąsiadów dymu. Dodatkowo grille wiodących na rynku marek takich jak Weber wyposażone są w niezwykłe funkcjonalności, czerpiące pełnymi garściami z najnowszych technologii, które zamienią zwyczajne grillowanie w prawdziwą przyjemność i rozrywkę.

Doskonałym przykładem grilla przyszłości jest grill Puls od firmy Weber. Ten niezwykle nowoczesny grill już na pierwszy rzut oka wyróżnia się unikalnym designem. Opływowe linie jego konstrukcji, szerokie nóżki, obła pokrywa sprawiają, że grill jest nie tylko doskonale stabilny, ale także zwyczajnie cieszy oko.

Grill Pulse pozwala kontrolować temperaturę grillowania dzięki wbudowanemu systemowi iGrill3, który monitoruje ją wewnątrz przygotowywanej potrawy za pomocą specjalnej sondy i skoordynowanej z nią bezpłatnej aplikacji na Twój smartfon. Możesz z użyciem telefonu ustalić docelową temperaturę wewnątrz dania (np. wybrać stopień wypieczenia steku, a następnie pić drinki wraz ze znajomymi i niczym się nie przejmować! Kiedy wbita w stek sonda wyczuje, że stek osiągnął pożądaną temperaturę wewnątrz, iGrill prześle Ci komunikat na Twoją komórkę! Czy to nie świetne rozwiązanie? A na tym nie koniec!

Grill Pulse wyposażony jest także w termometr cyfrowy z wyświetlaczem LED, dzięki któremu możesz śledzić temperaturę, nie otwierając pokrywy grilla, wskaźniki kontrolne zasilania, przycisk zasilania posiadający zintegrowaną funkcję bezpieczeństwa oraz aluminiowe wkładki, które zatrzymują ciepło. Warto też wskazać, że na grillu Pulse możesz grillować w dwóch niezależnych strefach grillowania, dzięki czemu przyrządzisz równocześnie składniki wymagające różnych temperatur!

Jak widzisz grillowanie weszło w nową erę. Dzisiaj nie musisz posiadać ogrodu ani wyjeżdżać za miasto, by cieszyć się doskonałym smakiem pieczonych mięs, ryb i warzyw! Postaw na grille elektryczne i ucztuj na własnym balkonie. Poddaj się urokowi urban grilling!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *