Jaki zegarek na basen?

Możliwość mierzenia czasu pokonywania kolejnych długości basenu to sprawdzony sposób na kontrolowanie postępów treningowych i sprawdzenie swojej aktualnej formy pływackiej. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli wodoszczelnych zegarków, z których można korzystać nie tylko w basenie, ale i morzu czy jeziorze. Przykładem może być przystępny cenowo sprzęt marki Xonix. Zegarki tej firmy dostępne są w wersji z tarczą elektroniczną, wskazówkową i mieszaną (elektroniczno-wskazówkową).

zegarek na basen

Poziom wodoszczelności

Wilgoć to poważne zagrożenie dla wszystkich urządzeń elektronicznych. Jeśli zatem chcemy mieć możliwość używania zegarka w wodzie, musimy zaopatrzyć się w model wyposażony w odpowiednio uszczelnioną kopertę. W przypadku zegarków Xonix poziom wodoszczelności wynosi WR100, co oznacza, że zachowują pełną szczelność do ciśnienia 10 Bar (maksymalne zanurzenie na głębokość 100 metrów). Z takich zegarków możemy korzystać bez obaw o ich uszkodzenie, pływając w basenie, a nawet nurkując w morzu bez akwalungu i butli z tlenem. Oferowane przez firmę Xonix zegarki zostały wyposażone w trwałe uszczelki, stalowe dekle i wysokiej klasy szkło, które zabezpiecza tarczę. Dzięki temu nie ma obaw o przypadkowe zalanie wodą ich wnętrza, a tym samym nie trzeba ich ściągać do kąpieli, gdy chcemy wziąć szybki prysznic lub nieco dłużej poleżeć w wypełnionej ciepłą wodą wannie.

Tarcza wskazówkowa czy elektroniczna?

Sprzedawane przez firmę Xonix zegarki na rękę, męskie i damskie, dostępne są w dwóch podstawowych wariantach tarcz. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań firma przygotowała modele z tarczami wskazówkowymi, a dla miłośników nowocześniejszego designu, modele elektroniczne. Co warte podkreślenia, w obu przypadkach zegarki Xonix dostępne są z funkcją podświetlania tarczy. Dzięki temu odczytanie wyświetlanego czasu jest znacznie łatwiejsze podczas pływania, zwłaszcza nurkowania. Firma ma w swojej ofercie również zegarki hybrydowe, elektroniczno-wskazówkowe o oryginalnym designie. Są wygodne w użytkowaniu zarówno pod wodą, jak i w zastosowaniach codziennych.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zegarka, z którego można bezpiecznie korzystać podczas pływania w basenie, jeziorze czy morzu, w ofercie firmy Xonix znajdziesz różnokolorowe modele wodoszczelnych zegarków na rękę, damskich i męskich. To wygodny w użyciu, trwały i przystępny cenowo sprzęt wyróżniający się sportowym wyglądem, stworzony z myślą o aktywnych osobach, przede wszystkim o miłośnikach i miłośniczkach pływania i innych sportów wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *