Oldschoolowy klasyk – Adidas Superstar

Buty Adidas Superstar to oldschoolowy klasyk w nowoczesnym wydaniu, który pierwszy raz na rynku pojawił się w 1969 roku. Znakiem rozpoznawalnym tego modelu obuwia jest nosek w kształcie muszli, który doskonale chroni palce u stóp. Solidność i ponadczasowa jakość zapewnia skórzana cholewka

Koszykarska przeszłość

Znana na całym świecie marka Adidas Superstar jest jednym z głównych producentów obuwia oraz odzieży sportowej. Firma produkuje różne modele butów, które są chętnie wybierane przez sportowców i ludzi ceniących sobie wygodę i jakość. Kształt i materiał, z których są wykonane idealnie spełniają swoją rolę na boisku, dzięki niezwykłej przyczepności do podłoża. Bardzo szybko czołowi gracze NBA i większość federacji przekonali się do tego modelu i zakładali je na boisko.

Moda uliczna

W latach 80. tych grupa hip-hopowa rozpowszechniła tę markę, zakładając ich buty podczas nagrywania teledysków i koncertów. Wyciągali oni języki z obuwia na zewnątrz i nosili je bez sznurowadeł. Styl ten był zapożyczony z systemu więziennego. Ludzie byli tym zachwyceni, dzięki czemu grupa podpisała kontrakt reklamowy z firmą Adidas.

Adidas superstar na co dzień

Do dzisiaj buty produkowane są w różnych konfiguracjach i modelach. Nadal cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u gwiazd muzycznych czy filmowych. Nie zmieniła się jednak budowa buta. Obowiązują 3 paski (z ang. 3 stripes) oraz słynna muszla na czubku. Widnieje na nich logo ,,Trefoil”, który jest wyznacznikiem linii.

Jaki kolor wybrać?

Najpopularniejszym modelem jest ten w kolorze czarnym. Zależy od preferencji są dwa warianty: pierwszy, klasyczny reprezentujący styl ,,total-black” lub drugi także często wybierany czarne z kontrastującymi białymi paskami. Oba warianty sprawdzają się na co dzień do praktycznie każdej stylizacji. Superstary w białej odsłonie są idealne do t-shirtów, bluz z kapturem i dresowych spodni. Są uniwersalne i i bardzo stylowe. Również są dostępne w dwóch wariacjach: całe białe oraz białe z czarnymi paskami. Jeśli masz oryginalny styl to z pewnością do gustu wpadną ci te z czerwonymi odznaczeniami. Twoja stylizacja nabierze charakteru oraz modnego wydźwięku i już z daleka będziesz widoczny poprzez swój outfit.

Coś dla dzieci

Adidas superstar przygotował się także dla najmłodszych. Mali miłośnicy stylu także mogą cieszyć się butami: jest to model biały z hologramowymi akcentami, idealny dla dziewczynek, ale nie tylko! Świetnie sprawdzi się na treningu, jako obuwie na zmianę, ale także do codziennego użytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *