Ćwicz by być lepszym w łóżku!

To, że regularne ćwiczenia są dobre dla zdrowie, wie każde dziecko. Ale nie każdy wie, że regularna fizyczna aktywność korzystnie wpływa na życie seksualne, pomaga zwalczyć bezsenność i ułatwia rzucenie palenia

To, że regularne ćwiczenia są dobre dla zdrowie, wie każde dziecko. Ale nie każdy wie, że regularna fizyczna aktywność korzystnie wpływa na życie seksualne, pomaga zwalczyć bezsenność i ułatwia rzucenie palenia

– Gimnastyka pomaga schudnąć, obniża cholesterol i ciśnienie krwi oraz redukuje możliwość rozwoju wielu schorzeń – mówi Fabio Comana z amerykańskiej organizacji American Council on Exercise. – To główne korzyści, ale są też inne, nawet takie, z których nie zdajemy sobie sprawy.

Po pierwsze, aktywność fizyczna sprawia, że lepiej śpimy. Jak dowodzą badania amerykańskich uczonych, popołudniowe ćwiczenia skracają czas zasypiania i dają głębszy sen, ale z drugiej strony gimnastyka na chwilę przed położeniem się do łóżka może mieć odwrotny efekt.

Przeprowadzone niedawno badania dowodzą, że ludzie, którzy ćwiczą przez 30 minut każdego ranka mają mniej problemów z zasypianiem, niż ci, którzy nie są aktywni. Natomiast ci, którzy uprawiali gimnastykę w godzinach wieczornych nie zauważyli żadnego lub niewielki jej wpływ na rodzaj snu.

Podczas ćwiczeń nasz organizm wytwarza dawkę adrenaliny i zapomina o stresie – to podobne wrażenie, jakiego doznają palacze podczas oddawania się nałogowi. Stąd prosty wniosek, że można zwalczyć papierosy gimnastyką.

Dowodzą tego badania, które przeprowadzono swego czasu w USA. Wzięło w nich udział 281 palących kobiet, które chciały zerwać z nałogiem. Część z nich uprawiała regularnie ćwiczenia – w tej grupie dwa razy więcej kobiet udało się odstawić papierosy, niż w grupie, która nie uprawiała żadnej aktywności.

Aktywność fizyczna ma również niebagatelny wpływ na sprawność naszego umysłu – osoby aktywne wykazują większą kreatywność i szybciej kojarzą fakty. Naukowcy z Uniwersytetu Middlesex w Londynie udowodnili, że 25-minutowy aerobik ma duży wpływ na test na kreatywność, który osoby poddane badaniom wykonywały po ćwiczeniach.

Zdrowe i wysportowane ciało oznacza też lepsze życie seksualne. Amerykańscy naukowcy z Harvard School of Public Health przebadali ponad 31 tys. mężczyzn i stwierdzili, że u tych, którzy uprawiali jakąkolwiek fizyczną aktywność ryzyko zaburzeń erekcji było o 30 proc. mniejsze niż u mężczyzn nieaktywowanych fizycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *