Idzie wiosna – przygotuj się na walkę z alergią!

Wiosna to piękny czas – wszystko wokół się zieleni, drzewa zaczynają kwitnąć, a do kraju wracają ptaki po zimowej wędrówce. Nie dla każdego jest to jednak powód do radości. Wiosna dla wielu alergików jest czasem, kiedy muszą zrobić zapas leków na alergię, zwłaszcza jeżeli reakcję alergiczną wywołują u nich alergeny sezonowe – pyłki drzew, kwiatów lub traw. Pyłki są zmorą dla wielu osób – z reakcją alergiczną objawiającą się jako przewlekły nieżyt nosa, zmagają się dzieci i dorośli. Młodzi i starzy – alergia nie wybiera. Jeżeli ktoś nie jest świadomy swojej alergii, może ją początkowo pomylić z przeziębieniem. Jednak ulgę w katarze alergicznym przyniosą leki na alergię, taki katar sam nie przejdzie, a przynajmniej nie przejdzie do czasu, gdy będziemy mieć styczność z konkretnym alergenem. Jak leczyć alergię? Skonsultuj się z lekarzem i zapytaj, jaka terapia lekami na alergie sprawdzi się w Twoim przypadku

Uczulenie na pyłki – co zrobić, gdy katar jest bardzo uciążliwy?

O ile jeszcze w przypadku uczulenia na sierść zwierząt, można podjąć konkretne kroki, aby unikać czynników wywołujących alergię, o tyle, gdy przewlekły katar alergiczny wywoływany jest przez pyłki roślin, całkowite zamknięcie się w domu w okresie pylenia, raczej nie wchodzi w grę. Jak zatem złagodzić objawy? Można sięgnąć po leki na alergie. Jednorazowe zażycie leku na alergię raczej nie przyniesie rezultatu, choć pozwoli odczuć chwilową ulgę. Kompleksowa terapia lekami na alergie powinna zostać przeprowadzona zgodnie ze wskazaniami lekarza. Można także posiłkować się informacjami, jakie producent leku umieścił na ulotce informacyjnej dla pacjenta.

Czy przewlekły katar alergiczny to jedyny objaw wiosennej alergii?

Katar alergiczny jest jednym z objawów wskazujących na alergię, jednak nie jest jedyną reakcją organizmu człowieka na kontakt z alergenem. Jeżeli masz uczulenie na pyłki, to oprócz przewlekłego nieżytu nosa o podłożu alergicznym, może wystąpić u Ciebie wysypka skórna. Czasami pojawiają się także dolegliwości związane z oczami np. zapalenie spojówek. Objawy te można łagodzić lekami na alergie. W aptekach jest dostępnych sporo leków na alergie od różnych producentów. Różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także składnikami. Zastanawiasz się, która kuracja lekami na alergię będzie dla Ciebie odpowiednia? Decyzję dotyczącą tego, jakie preparaty stosować, aby znacznie poprawić komfort codziennego funkcjonowania i zmniejszyć skutki alergii podczas nasilonego kontaktu z alergenami, warto skonsultować z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *