Podziel się swoimi fantazjami erotycznymi z partnerem!

Fantazje erotyczne są całkowicie normalnym zjawiskiem, które występuje u niemal wszystkich dorosłych i aktywnie seksualnie ludzi. Marzenia erotyczne pojawiają się i zmieniają przez całe życie, obejmując przeróżnych ludzi, miejsca i sytuacje, w których można uprawiać seks lub wykonywać inne czynności seksualne. Fantazji nie należy się wstydzić, ani tym bardziej ukrywać ich przed swoim partnerem – rozmowa o nich może wzbogacić życie erotyczne oraz pogłębić więź pomiędzy dwojgiem ludzi. Jak rozmawiać o swoich marzeniach sennych?

Sen kontra jawa

Nieograniczona niczym wyobraźnia w snach ma pełne pole do popisu. Czasem ludzie pragną przetestować pewne sytuacje w swoich snach i nie mają ochoty, by się urzeczywistniły – nie ma w tym nic zdrożnego, a wręcz przeciwnie, lepiej zachować niektóre fantazje wyłącznie w swojej głowie – bo przecież nie każdy w swoim życiu poderwie seksowną nauczycielkę z kusym dekoltem czy przystojnego lekarza w opiętym kitlu. Fantazje dają olbrzymią liczbę pomysłów, które można kreatywnie realizować w rzeczywistości, np. za pomocą przebieranek i gier sytuacyjnych, które nadadzą związkowi szczyptę ekscytacji i świeżości. Odgrywanie wybranych przez partnera ról to niezwykle zajmująca zabawa, która nie pochłania wielu środków, a działa na wyobraźnię. Tylko jak namówić partnera na tego typu grę (https://www.strefanamietnosci.pl/)?

Rozmowa o erotycznych fantazjach

Wiele par obawia się, a wręcz unika rozmowy o swoich marzeniach erotycznych. Powodem takiej postawy jest zazwyczaj strach przed oceną i niewłaściwe odebranie intencji partnera. Boimy się także urazić uczucia ukochanej osoby, zostać źle odebranym lub ugodzić w samoocenę drugiej połówki. I chociaż szczerość w związku to absolutna podstawa, wraz z nią w parze powinna iść delikatność. W otwartej rozmowie o fantazjach erotycznych warto też pamiętać o wzajemnym zrozumieniu i wyjaśnieniu własnych potrzeb i intencji. Aby taka rozmowa rzeczywiście miała sens i nikt nie zakończył jej obrażony lub zrozpaczony (i z uczuciem, że jest beznadziejny w łóżku), należy stworzyć do tego odpowiedni nastrój. Kolacja przy świecach i z lampką wina może być okazją do wspólnego obejrzenia filmu erotycznego, a w dalszej perspektywie – dyskusji o zobaczonych obrazach. Niestety w Polsce wciąż pokutuje przekonanie (zwłaszcza u kobiet), że komunikowanie o swoich potrzebach seksualnych jest zdrożne, że to mężczyzna powinien rozpoczynać seks, a w ogóle to współżycie służy wyłącznie celom prokreacji i porządna kobieta tego nie robi. To bardzo krzywdzące przekonania, które zostawiają głębokie rysy w psychice, przez co rzeczywiście nie dopuszczamy do głosu, że mamy prawo mieć jakieś potrzeby seksualne i nie spełniamy ich, a to z czasem rodzi frustrację, a wręcz nienawiść do innych kobiet, które zwalczyły w sobie to przekonanie. Warto wiedzieć, że mężczyźni powinni być nie tylko świadomi takich „wzorców” wychowania, ale i pomagać swoim partnerkom z tym walczyć. W końcu związek oparty na przyjaźni i miłości, a również taki, w którym partnerzy świetnie dogadują się w łóżku, jest na wagę złota!

Dajcie się ponieść

Sama rozmowa o swoich fantazjach erotycznych może rozbudzić wyobraźnię o wiele bardziej, niż jakikolwiek film czy książka. Dzieląc się marzeniami seksualnymi z partnerem przenosi się także go jego lub jej głowy, rozpoczynając gorącą grę wstępną i podnosząc temperaturę związku do poziomu, który trudno jest ugasić. A co jeśli nie macie sprecyzowanych fantazji erotycznych? Warto poszukać inspiracji! W końcu czytając blogi lub poradniki na temat seksualności, jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dana czynność lub zachowanie przypada nam do gustu, czy nie. Jednym z ciekawszych miejsc w sieci, gdzie można znaleźć inspiracje i porady dotyczące seksu jest Strefa Namiętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *