Mata piankowa – co warto o niej wiedzieć?

Kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny, zastanawiamy się jak zapewnić mu najlepszy start w życiu. Pierwsze lata malucha to przede wszystkim zabawa i beztroska. Jednak, jak zauważają pedagodzy i psychologowie, zabawa jest główną formą edukacji i zdobywania nowej wiedzy oraz umiejętności. Jedną z zabawek edukacyjnych, które sprawdzają się już w wieku niemowlęcym, jest mata piankowa. Skąd wzięła się tak duża popularność mat i puzzli wykonanych z miękkiej pianki?

Edukacja poprzez zabawę już od najmłodszych lat

Bajeczne kolory, ciekawe kształty i niezwykła miękkość. To cechy, które wyróżniają maty piankowe wśród innych zabawek dla najmłodszych dzieci. Takie maty mogą składać się z regularnych kształtów przypominających fragmenty puzzli. Mogą także zawierać bardziej nieregularne elementy np. w kształcie zwierzątek, pojazdów, literek i cyferek oraz bohaterów ulubionych bajek. Można je więc ze sobą złączyć samemu lub tez pozwolić dziecku na dopasowanie kształtów samodzielnie.

Miękka faktura mat piankowych wspomaga rozwój sensoryczny malucha. Dlatego sprawdza się już od pierwszych momentów, w których nasze dziecko zaczyna pełzać czy raczkować. W późniejszym wieku dopasowywanie kształtów wpływa natomiast na rozwój poznawczy pociechy. Wyostrza zmysły, spostrzegawczość i zdolności wnioskowania. Poprawia też motorykę, zarówno małą, jak i dużą. Rozwija także kreatywność i wspiera samodzielność. Trening nowych umiejętności nigdy jeszcze nie był tak łatwy, a jednocześnie bezpieczny!

Mata piankowa na podłodze – bezpieczna zabawa dla twojego dziecka!

Maty zapewniają nie tylko świetną zabawę, ale są także gwarancją bezpieczeństwa. Dzięki nim powierzchnia, na której bawi się dziecko, może być zawsze czysta. Dodatkowo maty piankowe, takie jak np. https://www.humbi.pl/pol_m_Zabawki_Maty-edukacyjne-1174.html izolują dobrze od podłogi, dlatego powierzchnia do dziecięcej aktywności jest zawsze ciepła. Każdy upadek dziecka zostanie zamortyzowany miękkością pianki, a rodzic, choć na chwilę będzie się mógł zająć sam sobą.

Wysokiej jakości, atestowane tworzywo, z którego wytwarzane są maty, daje gwarancję tego, że mata posłuży na długie lata. Łatwość jej czyszczenia przysłuży się także małym alergikom. Wystarczy rozłożyć je na podłodze i zastąpić nimi trudniejszy w utrzymaniu w czystości dywan. Przetarta jedynie wilgotną ściereczką i łagodnym detergentem mata piankowa nie będzie zbierać kurzu ani roztoczy. Dlatego tez w sprzedaży dostępne są nie tylko piankowe puzzle, ale też jednoczęściowe maty składane, które świetnie sprawdzają się do dziecięcego pokoju właśnie zamiast dywanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *