Casual friday – dzień wytchnienia od marynarki!

bez marynarki2

Praca na wysoko pozycjonowanym stanowisku wymaga odpowiedniego wyglądu. Istnieją zawody w których to garnitur jest strojem służbowym, a przez to codziennym. Jednak nawet tzw. „białe kołnierzyki” mają swój dzień wytchnienia – a jest nim casual friday

Praca na wysoko pozycjonowanym stanowisku wymaga odpowiedniego wyglądu. Istnieją zawody w których to garnitur jest strojem służbowym, a przez to codziennym. Jednak nawet tzw. „białe kołnierzyki” mają swój dzień wytchnienia – a jest nim casual friday

Pracownicy banków, korporacji, personel zarządzający – wszyscy oni dzień w dzień stawiają się do pracy „pod krawatem”. Nieśmiertelne zestawienie garnituru z koszulą i krawatem (w możliwie stonowanych kolorach) choć ma swój urok – szybko się nudzi i rzadko kiedy jest naprawdę wygodne. Dlatego też, w niemal wszystkich instytucjach, w których obowiązuje dress code wprowadzono tzw. casual friday. Jest to dzień, w którym panuje dość duża, jak na biurowe standardy, dowolność w doborze stroju. Dość duża – ale nie całkowita. Latem zapominamy o bermudach i klapkach, zimą o ciepłej sportowej bluzie. Stroje mają być casualowe, ale na swój sposób eleganckie.

bez marynarki2

Zamiast garniturowych spodni można włożyć dżinsy, czy sztruksy. Najlepiej jeśli są to modele klasyczne, pozbawione modnych efektów vintage. W sztruksach i spodniach typu canvas najbezpieczniejsze będą odcienie brązu i beżu, a w jeansach idealny będzie klasyczny denim. Nawet jeśli jest się miłośnikiem najnowszych trendów nakazujących nosić spodnie z charakterystycznymi przeszyciami, efektami sprania czy kolorowymi nitami – lepiej swoją modową pasję zachować na weekend.

Królami casualowych piątków są polówki, blezery czy podkoszulki. Odpowiednio dobrane polówki, blezery czy podkoszulki, wykonane z najwyższej jakości tkanin z powodzeniem zastąpią marynarkę od garnituru.

Mniej odważnym panom można polecić marynarkę casualową . Podobnie jak w przypadku spodni warto tu postawić na modele sztruksowe lub tweedowe – zasada jest wówczas jedna – spodnie powinny się różnić od marynarki kolorem i fakturą. Komplety identycznych spodni i marynarki dżinsowej są popularne w modzie damskiej, w męskiej natomiast się nie sprawdzają. Podobnie jak w przypadku spodni królują tu stonowane barwy – brązu, beżu, oliwkowe, a także odcienie szarości.

Casual Friday to święto mody nieformalnej, ale nie weekendowej czy sportowej. Warto także pamiętać, że i tego dnia strój pracownika powinien świadczyć o pozycji firmy. Lepiej więc skorzystać z oferty renomowanych firm niż skusić się na „założenie byle czego”. W casualowy piątek lepiej też zapomnieć o ekstrawagancji. Na nią przyjdzie czas w sobotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *