Nowoczesne rowerki dziecięce – oryginalne propozycje dla maluchów

Zakup akcesoriów aktywizujących najmłodszych, zachęcających do zabawy na świeżym powietrzu to jeden ze sprawdzonych sposobów na zapewnienie dziecku optymalnych warunków do prawidłowego i wszechstronnego rozwoju. Doskonałym przykładem tego typu gadżetu może być zyskujący na popularności rowerek trójkołowy, wielofunkcyjny, który z powodzeniem może zastąpić klasyczną spacerówkę lub model biegowy, o uproszczonej konstrukcji.

Wielofunkcyjny sprzęt sportowo-rekreacyjny

Oryginalną propozycją dedykowaną najmłodszym dzieciom są zyskujące na popularności wielofunkcyjne rowerki trójkołowe. To uniwersalny sprzęt jednocześnie pełniący funkcję wózka spacerowego i rowerka, który będzie rósł wraz z dzieckiem. Na ogół są to konstrukcje składane, wyposażone w wygodny fotelik z oparciem, szeroko rozstawione koła tylne i jedno manewrowe koło przednie. Rowerek trójkołowy standardowo wyposażony jest również w kierownicę i mechanizm napędowy zakończony pedałami. Gdy dziecko jest małe i znudzi mu się samodzielna jazda, rodzić może pchać rowerek, traktując go jak klasyczną spacerówkę. Wygodę prowadzenia gwarantuje klasyczny tylny uchwyt z regulacją wysokości. Gdy dziecko podrośnie, uchwyt można zdemontować, a fotelik przesunąć do tyłu, dzięki czemu samodzielna jazda nie będzie dla dziecka żadnym problemem.

Rowerek w wersji uproszczonej – modele biegowe

Alternatywą dla uniwersalnych rowerków trójkołowych są ich maksymalnie uproszczone wersje. Rowerki biegowe wyglądem przypominają tradycyjne konstrukcje, ale pozbawiono je mechanizmu napędowego. Samodzielna jazda rowerkami biegowymi jest możliwa tylko przez naprzemienne odpychanie się nogami i stąd też wywodzi się ich nazwa. O ile rowerek trójkołowy zapewnia możliwość pchania dziecka, które może położyć się na wygodnym, szerokim siedzisku, o tyle rowerek biegowy wymaga stałej aktywności. Gdy dziecko przestanie się odpychać nogami, pojazd się zatrzyma. Rowerki biegowe sprawdzą się na krótkich dystansach i są dobrą propozycją dla rodziców, którym zależy na oswojeniu dziecka z tą klasą pojazdów.

Jeśli szukasz ciekawej, aktywizującej zabawki dla rocznego lub nieco starszego dziecka, zamiast jeździka wybierz dla niego jeden z nowoczesnych rowerków. Dobrym pomysłem może być zakup rowerka biegowego, a dla młodszego dziecka, uniwersalnego rowerka trójkołowego z funkcją spacerówki. Tego typu sprzęt powinien zachęcić malucha do większej aktywności, a przy okazji zapoznać go z konstrukcją tradycyjnych rowerów, dzięki czemu przyszła nauka jazdy powinna być znacznie łatwiejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *