Top 10 – Najlepsze armie świata

indian-army

Która armia na świecie jest najlepsza? Postanowiliśmy to sprawdzić – przeanalizowaliśmy uzbrojenie i potencjał militarny poszczególnych armii.


3 – Armia Chińska

armia-chiny

Armia Chińska (zwana Armią Wyzwolenia Ludowego) jest najliczniejszą armią świata – posiada ponad 2 miliony aktywnych żołnierzy i prawie 1 milion rezerwy z czego ok 70% należy do wojsk lądowych. Pod względem technologicznym większość sprzętu to zmodernizowany sprzęt sowiecki, na dzisiejsze warunki już lekko przestarzały.

Budżet chińskiej armii wynosi 140 miliardów dolarów.

Wojska powietrzne posiadają zarówno własne samoloty takie jak: J-11 (ok 100 sztuk), J-10 (ok 120 sztuk), JF-17 (ok 300 sztuk) jak i sprzętę typowo rosyjskiego: Su-30 (100 sztuk) i Su-27 (76 sztuk). Armia Chińska posiada dostęp do broni atomowej i posiada od 200 do 400 nuklearnych głowic.

– Chińska technika wojskowa jest zapóźniona o dekady w stosunku do najbardziej zaawansowanych sił zbrojnych świata i nie zagraża nikomu- zapewniał chiński minister obrony Liang Guanglie podczas spotkania z jego odpowiednikiem z USA, Robertem Gatesem w 2011 roku. – Wysiłki, jakie wkładamy w badania i rozwój naszych systemów obronnych, w żaden sposób nie są wycelowane w jakikolwiek kraj na świecie – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *