Top 10 – Najlepsze armie świata

indian-army

Która armia na świecie jest najlepsza? Postanowiliśmy to sprawdzić – przeanalizowaliśmy uzbrojenie i potencjał militarny poszczególnych armii.


1- Armia Rosyjska

armia-rosja

Zgodnie z prawem, w rosyjskiej armii mogą służyć osoby w wieku 18-27 lat spełniający ściśle określone wymagania. Blisko 360 tysięcy osób to zwykli szeregowi i sierżanci. Jeszcze niedawno połowa z nich pochodziła z poboru. Pozostałe 50% to żołnierze kontraktowi. Kiedy kryzys zapukał do drzwi, Ministerstwo Obrony grubą kreską odcięło zawodowców, a na ich miejsca dokooptowano poborowych. Zdaniem Wadima Sołowiowa – ekspert ds. wojskowości z Niezawisimej Gazjety „na żołnierzy kontraktowych nie ma pieniędzy. Stąd do armii będą wcielać wszystkich po kolei. Bez względu na to czy potencjalni rekruci się do tego nadają, czy nie”.

Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa rosyjskiej obrony narodowej, na unowocześnienie armii do 2020 roku wydana zostanie astronomiczna kwota około 650 miliardów euro. Pieniądze te będą przeznaczone głównie na zakup nowoczesnego sprzętu, który, jak stwierdził niezależny analityk wojskowy i korespondent „Nowoj Gaziety” Paweł Felgenhauer, „wymaga zupełnie innego wojska”. Wydaje się, że pierwszym krokiem na tej drodze będzie stworzenie profesjonalnego korpusu podoficerów.

Rosyjskie wojsko chce konkurować z amerykańskim i chiński, dlatego zamierza unowocześniać swą broń i inwestować w wojsko. Niedawno Rosjanie zakupili dwa wielkie francuskie okręty desantowe Mistral.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *