Środki na potencję – cała prawda

seksualnepary

Problemy z potencją dotyczą coraz większego procenta mężczyzn w Polsce. Wśród przyczyn wymienia się stres, zmęczenie, tempo życia, zły stan zdrowia. Problemy z erekcją to nie koniec świata – uświadomienie sobie tego to pierwszy krok

Problemy z potencją dotyczą coraz większego procenta mężczyzn w Polsce. Wśród przyczyn wymienia się stres, zmęczenie, tempo życia, zły stan zdrowia. Problemy z erekcją to nie koniec świata – uświadomienie sobie tego to pierwszy krok

Aby poradzić sobie z nawracającym problemem trzeba wiedzieć, że jest on do zwalczenia.

Metody farmakologiczne

seksualnepary

Reklamy proponują wiele środków zaradczych na problemy z potencją. Leki na receptę są skuteczne, ale przy okazji drogie. Najpopularniejsza Viagra i jej polskie odpowiedniki to leki, które są bezpieczne dla zdrowia, ale co ważne działają jedynie na sprawność członka, nie na ogólne podniecenie seksualne. Jeśli więc do męskiego mózgu nie dotrze wystarczająco dużo bodźców lek nie będzie działał tak jak tego oczekujemy. Brak podniecenia sprawia, że erekcja zanika i może pojawić się znowu przy odpowiednim poziomie podniecenia. Na rynku dostępne są też leki bez recepty, na bazie ziół. Ich skuteczność zależy od czasu przyjmowania. Pierwsze efekty można dostrzec po około 8 tygodniach.

Metody naturalne

Jeśli masz na to czas i cierpliwość może warto zainwestować w naturalne afrodyzjaki, o których często zapominamy. Poza specyficznym jedzeniem takim jak owoce morza, niektóre owoce, jajka jest też szereg przypraw, które niewątpliwie wpłyną na poprawę jakości współżycia. Poza potrawami, nie wolno zapominać o czynnikach takich jak atmosfera – muzyka, świece, szampan. Relaks i dobre nastawienie też mogą zdziałać cuda.

Uwaga na oszustów

Nie ma specyfiku, który zadziała w 100 procentach. Nie ma sensu ufać reklamom w stylu – „dzięki naszej tabletce Twój penis wydłuży się o 10 cm”. Kremy, żele i tabletki dostępne w sklepach internetowych mogą zrobić dużą krzywdę. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem.

Objaw poważniejszej choroby

Jeśli czujesz, że Twoje problemy z erekcją nie są chwilowe i nie radzisz sobie z nimi sprawdź czy nie jest to objaw poważniejszej choroby takiej jak miażdżyca czy cukrzyca. Długotrwały stan niemocy seksualnej może też doprowadzić do stanów depresyjnych i utraty wiary we własne możliwości. Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne prywatne – nie bagatelizuj problemu i wybierz się do lekarza.

Sport

Dobrym remedium na problemy ze wzwodem będzie zdrowy styl życia. Sport i zdrowe odżywianie z pewnością uchronią Cię przed tymi problemami. Najlepsze będą ćwiczenia aerobowe, które poprawią pracę serca. Przed seksem więc pływaj, biegaj i jedź na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *