Po co używać uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją?

oświetlenie warsztatu co wybrać

We współczesnym świecie dominują produkty postarzane, o krótkim czasie używania, które po eksploatacji lądują na śmietniku. Tymczasem warto jest zaopatrzyć się w produkt trwalszy, który nie tylko pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ale będzie świadomym krokiem w stronę czystego środowiska. Uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją są nie tylko mocne, ale również praktyczne. Są bardzo często spotykane w różnych branżach i w pracy instalacyno-montażowej

oświetlenie warsztatu co wybrać

Wszechstronne zastosowanie

Największymi branżami, które powszechnie używają uchwytów magnetycznych z gwintowaną tuleją są rolnictwo, przemysł czy motoryzacja. Występują powszechnie w gospodarstwach domowych. Pozwalają zamykać pokrywy, zamki oraz uchylne drzwi. Dzięki relatywnie niewielkim rozmiarom służą do podtrzymywania sprzętu oświetleniowego, przenośnych urządzeń i dekoracji. Bez nich niemożliwa byłaby szybka zmiana wystroju wnętrza, witryny oraz wystawy sklepowej. Są powszechnie stosowane do podtrzymywania ruchomych elementów mechanicznych, służą za wieszaki w konstrukcjach ze stali. Uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją są nieodzownym elementem montażu elementów stalowych i wszystkich wiszących przedmiotów. Są ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo pracy, dlatego należy zwracać szczególną uwagę, czy zostały dobrane do swojej roli zgodnie z przeznaczeniem.

Sprawdzanie udźwigu dla uchwytów

Aby uchwyt spełniał swoją rolę i przeciwdziałał siłom grawitacji, musi zostać dostosowany do środowiska pracy. Po przetestowaniu uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją są w stanie utrzymać odpowiedni ciężar i utrzymać trzymany przedmiot we właściwej pozycji. Udźwig jest uzależniony od kilku czynników. Najpierw powinno się wziąć pod uwagę udźwig samego uchwytu. Sprawdza się jego grubość oraz parametry przedmiotu, który ma utrzymywać. W czasie weryfikacji mierzy się maksymalną szerokość szczeliny pomiędzy uchwytem a wiszącą powierzchnią. Zbyt duża przerwa może powodować niedokładne umieszczenie uchwytu i narażać wiszący element na upadek. Zwyczajowo umieszcza się uchwyt gwintowany z gwintowaną tuleją prostopadle do wzorcowej płyty, najczęściej jest to konstrukcja stalowa. Po pewnym czasie widać, czy płyta zmieniła swoje położenie. Jeśli próbka pomyślnie przejdzie test, wtedy można postarać się o zamówienie właściwych produktów. Jednym z czynników, który wpływa na zachowanie się magnesu w uchwycie jest temperatura. Jeśli przekroczy 80 stopni, to może nastąpić rozmagnesowanie i upadek wiszącego przedmiotu. Dlatego warto sprawdzić poziom temperatury w miejscu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *