Sterylizator UV do telefonów od SpyShop – czy warto go używać? Recenzja

sterylizator do telefonów spyshop s1

Do testów trafił do na sterylizator do telefonów i innych drobnych rzeczy oznaczony symbolem S1 od SpyShop. Czy takie urządzenie działa i czy warto wydać na niego około 150 zł? Sprawdź naszą recenzję.

Nasze telefony aż roją się od bakterii i drobnoustrojów. Ich regularne czyszczenie powinno wejść nam więc w nawyk, zwłaszcza teraz w dobie pandemii COVID-19. Najłatwiej spryskać telefon płynem dezynfekującym. Tak też najłatwiej zamoczyć wrażliwe elementy telefonu i zamiast wyczyścić możemy go zwyczajnie zepsuć.

Jak działa sterylizator UV SpyShop do telefonów?

Zasada działania jest prosta. Umieszczone w urządzeniu diody UV-C LED emitują promieniowanie ultrafioletowe o długości fali 260-280 nm. Taka wiązka wystarcza do usunięcia 99% bakterii oraz wirusów, w tym koronawirusy.

Wystarczy włożyć telefon do środka urządzenia, zamknąć klapkę i podłączyć do ładowarki. Nie znajdziemy jej w zestawie, ale można użyć ładowarki do telefonu.

Cały proces sterylizacji trwa 6 minut, a o jego zakończeniu informuje dioda umieszczona na ściance bocznej urządzenia. Podczas procesu czyszczenia miga na czerwono, a po jego zakończeniu świeci już ciągle.

Budowa i skład zestawu

Samo urządzenie to prostopadłościan z zaokrąglonymi rogami. W środku znajdują się cztery diody UV-C LED. W spodniej części osłania je przezroczysta płytka pleksi. Góra nie jest osłonięta.

W środku zmieści się telefon z ekranem o przekątnej do 6,5 cala i grubości mniejszej niż 22 mm. Większość smartfonów obecnych na rynku bez problemu można więc sterylilizować. Oprócz nich urządzenie można wykorzystać do dezynfekcji drobnych przedmiotów, takich jak klucze, zegarki czy zestawy słuchawkowe.

sterylizator UV-C led SpyShop

Do zestawu dołączony jest kabel usb oraz instrukcja obsługi. I w zasadzie tyle wystarczy, bo każdy z nas ma w domu ładowarkę do telefonu albo nawet kilka. Kolejna byłaby już zbędna.

Sam sterylizator wykonany jest solidnie, ale do ideału trochę jeszcze brakuje. Widać, że jest to urządzenie do domowego użytku.

Czy warto używać sterylizatora do telefonów?

Z perspektywy bezpieczeństwa na pewno tak. Jeśli ktoś maniakalnie dba o sterylność swojego telefonu i nie wystarczy mu przetarcie samą szmatką nasączoną w środku dezynfekującym, taki sterylizator UV od SpyShop będzie dla niego pomocny.

Dla mnie ten gadżet nie jest przydatny. Wolę szybszą opcję czyszczenia. Ale widocznie nie jestem modelowym użytkownikiem sterylizatora. Przed zakupem warto się zastanowić czy go na pewno potrzebujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *