Jak wybrać narty w zależności od stylu jazdy?

Wzrost, waga, warunki atmosferyczne czy styl jazdy? Co ma główne znaczenie przy doborze nart? Na jakie narty zdecydować się na zjazd, a na jakie do biegu? I w końcu, czym właściwie różnią się poszczególne typy nart? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Technika ma znaczenie

Właściwie wszystko może mieć znaczenie, jeśli mamy na myśli komfort jazdy na nartach. Ich długość powinna być dopasowana do wzrostu oraz częściowo także wagi. Mówi się, że szerokość nart znacznie wpływa na szybkość jazdy – i słusznie, ale ma ona także znaczenie jeśli weźmiemy pod uwagę nawierzchnię. Świeży, nieubity puch będzie sprzyjał zapadaniu się nart, a w tym przypadku szersze narty będą radzić sobie znacznie lepiej. I odwrotnie – przy mocno ubitym śniegu szerokie narty będą zmniejszać osiągi i nie dadzą zadowalających efektów przy skrętach. Wpływa to oczywiście na szybkość zjazdu, ale ma też znaczenie dla samego bezpieczeństwa i komfortu.

Z drugiej strony podobne znaczenie ma także długość nart. Krótsze modele będą sprzyjać sprawnemu manewrowaniu i zwiększaniu szybkości, ale dłuższe narty dadzą większą stabilność i lepszą kontrolę przy dużych prędkościach.

Styl jazdy może być najważniejszy

Możemy jeździć sportowo lub rekreacyjnie, wolno lub bardzo szybko, a wreszcie każdy z nas może z inną częstotliwością korzystać ze skrętu nart, dlatego właśnie styl jazdy ma ogromne znaczenie dla doboru ich typu.

Szybkie, strome zjazdy wymagają nieco dłuższych modeli nart, aby łatwiej było utrzymać stabilność i rozwijać większe prędkości. Narciarze lubujący się w szybkich manewrach na stoku lub korzystający z niewielkich, krętych stoków, powinni zdecydować się na narty nieco krótsze o odpowiedniej szerokości, które będą umożliwiały taką jazdę. Kiedy weźmiemy pod uwagę te aspekty, kwestie wizualne czy samej konstrukcji narty stają już mniej istotne, co nie znaczy, że mniej ważne. Odwiedź https://skiracecenter.pl/ i sprawdź najnowszą ofertę nart na każdy styl jazdy.

Narty Head – wszystko, czego potrzebujesz

Idealne do zjazdu i sprawdzone na każdej trasie. Modele uniwersalne i spersonalizowane dla kobiet. Mogą być także lekkie lub bardzo szybkie. Produkty marki Head to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających narciarzy. Przejdźmy jednak do konkretów. Narty Head to klasa sama w sobie, a ten producent nie przestaje zadziwiać.

Narty sportowe Worldcup Rebels wyposażone są w elektroniczny system tłumienia wibracji. To rozwiązanie ma sprzyjać płynnej jeździe, a więc także lepszym osiągom. Z pewnością ten typ nart Head nie będzie odpowiedni dla początkujących narciarzy, ale ta marka ma też swoje propozycje dla mniej zaawansowanych.

Narty Supershape będą idealne na pierwsze wizyty na trasach, a wśród nart Head znajdziesz także wiele modeli juniorskich. Asortyment marki Head to cała gama modeli typowo sportowych i rekreacyjnych, ale także produkty dla pań. Wszystkie znajdziesz tutaj: https://skiracecenter.pl/908-narty-head.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *