Firany gotowe czy na wymiar?

Przy odpowiedniej aranżacji wnętrza należy wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale również wpływ światła na wystrój całego pomieszczenia. Dlatego też wybierając firanki, zasłony czy rolety, warto skupić się na idealnym dopasowaniu do konkretnego pokoju

Coraz więcej osób urządzających mieszkanie decyduje się na firany na wymiar, ponieważ można je dopasować zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej aranżacji. W ten sposób właściciel nieruchomości ma praktycznie nieograniczony wybór, aby doskonale dopasować zasłonki do przestrzeni, w której zostaną zawieszone.

W jaki sposób dobrać rozmiar firanek do rozmiarów okien?

Jeżeli chodzi o rozmiar firanek to nie dopasowuje się go do wymiarów okien, a do samego rozmiaru karnisza. Dlatego na początek należy zamówić odpowiedni karnisz, a dopiero później zdecydować się na wybór odpowiednich firanek.

Trzeba pamiętać również o tym, aby karnisz był przynajmniej 20 cm dłuższy z jednej i z drugiej strony poza framugę okienną. W ten sposób dekoracja okna będzie idealna, a urządzając wnętrze unikniemy nieestetycznych prześwitów.

Sama długość firanek powinna sięgać do samej podłogi. Jest to najbardziej estetyczne i dekoracyjne rozwiązanie. Można również zastosować firanki, które będą kończyć się na granicy lub poniżej linii parapetu. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest zakup firanek na wymiar, ponieważ będzie można je idealnie dopasować do szerokości i długości okien, a także innych występujących dekoracji.

Jakie są największe zalety firan na wymiar?

Firany na zamówienie są obecnie bardzo popularne, zarówno wśród właścicieli domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w blokach. Ich największą zaletą jest to, że bardzo łatwo można je dopasować pod względem długości i szerokości, ale również wybrać idealnie pasujący wzór lub kolor do konkretnego pokoju w mieszkaniu.

Klienci mogą zdecydować się na najpopularniejsze wzory i kolory, które aktualnie są najczęściej zamawiane albo zdecydować się na nietypowe i niestandardowe rozwiązanie, tworząc własny projekt firanki na wymiar. Przy ich zamawianiu można także zdecydować o tym, w jaki sposób będą upinane, aby zamówić np. zamontowanie specjalnych przelotek.

Firany na zamówienie są idealną opcją dla wszystkich osób, które pragną stworzyć w swoim domu oryginalną i niepowtarzalną aranżację okna, która dodatkowo będzie zgodna z ich oczekiwaniami, preferencjami i potrzebami. Na firany na wymiar warto także postawić w przypadku nietypowych rozmiarów okien, np. w łazience czy na poddaszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *