Najlepsze gry imprezowe, które rozbawią towarzystwo!

Regularnie dochodzi do sytuacji, w których będąc na imprezie towarzystwo jest stosunkowo nieśmiałe. W takich sytuacjach początek spotkania jest dość nudny i niezbyt optymistyczny dla poszczególnych gości. Pomocne mogą okazać się gry imprezowe, które wbrew pozorom są w stanie rozbawić każde towarzystwo. Jakie gry warto wziąć pod uwagę? Które z nich będą najlepszym wyborem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Party Time

Gry imprezowe muszą być zarówno ciekawe, jak i zabawne. Doskonałym przykładem jest „Party Time”. Próbując opisać poszczególne elementy, moglibyśmy stwierdzić, ze jest to pewne połączenie kalamburów, odgadywania znanych osób czy też słów. Co ważne, w tym przypadku nie mamy żadnych ograniczeń co do liczby graczy. Co to oznacza w praktyce? Każdy może się świetnie bawić, nawet jeśli w domówce bierze udział przykładowo 20 osób. Warto wspomnieć także o tym, że w zestawie jest kilka gier. Przykładowo będziemy mogli wyszukiwać odpowiednie rymy do fraz czy też znajdować wyrazy na tę samą literę. Szukasz możliwości szybkiego rozkręcenia towarzystwa? Party Time wydaje się być doskonałym rozwiązaniem. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaangażować właściwie wszystkich, doskonale się przy tym bawiąc.

5 sekund

Jakie jeszcze gry imprezowe są godne polecenia? Z pewnością jedną z nich jest „5 sekund”. Producentem jest doskonale znana firma „Trefl”, dlatego też możemy być pewni co do jakości zakupu. W tym przypadku na próbę zostanie wystawiony nasz refleks i umiejętności myślenia w sytuacjach krytycznych. W ciągu tytułowych 5 sekund gracz będzie zmuszony do wymienienia 3 rzeczy, o które zostanie zapytany. Jeśli odpowiedź zostanie sformułowana prawidłowo, wówczas możliwe jest poruszenie się pionkiem do przodu. Gra będzie trwała tak długo, aż jeden z graczy dotrze do mety.

Nie śmiej się

Dużą popularnością cieszy się również gra „Nie śmiej się”. O co w niej dokładnie chodzi? Każdy z graczy losuje daną kartę z hasłem. Następnie jego zadaniem jest przedstawienie danego hasła w możliwie najbardziej zabawny sposób. Jeśli zadanie zakończy się powodzeniem, wówczas zostajemy w miejscu, a nasz „rywal” rusza się do przodu. W tym przypadku przegrywa osoba, która jako pierwsza przejdzie całą plansze. Do zestawu dorzucono także czasomierz, dzięki czemu dodatkowo czujemy presję czasu. Jest to świetne rozwiązanie nawet wtedy, gdy towarzystwo nie jest zbyt śmiałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *