Co zabrać ze sobą na męski wypad?

Szykując się na weekendowy lub kilkudniowy wyjazd w gronie przyjaciół, mężczyźni często wybierają wycieczki na łonie natury. Może to być prosty wypad pod namiot lub kilka dni spędzonych w bardziej ekstremalnych warunkach, zależnie od tego czego oczekuje dana grupa. Bez względu na to jaka zapadnie ostatecznie decyzja, na taki męski wypad w plenerze z pewnością trzeba się odpowiednio przygotować. Co zabrać ze sobą?

Odzież

Podstawą w kontekście takich wypraw jest dobranie właściwego ubioru. Nie są to wyjazdy na które bierze się walizkę z ubraniami na zmianę, lecz kilku elementów odzieży na pewno nie może zabraknąć. Jeśli wyprawa będzie miała aktywny charakter i będziecie się zmagali z różnymi warunkami pogodowymi, lepiej sięgnąć po specjalistyczne ubrania, które będą nieprzemakalne i często mają też dodatkowe elementy ochronne, zapobiegające obtarciom czy urazom. Jeśli całość ma przyjąć bardziej formę relaksu to mogą to być jednak codzienne, wygodne ubrania, a więc t-shirty, krótkie spodenki czy klasyczne jeansy. Gdy w trakcie wyprawy będzie okazja do skorzystania z aktywności wodnych (w morzu czy jeziorze) to warto mieć ze sobą kąpielówki. Podstawą do takich wycieczek jest jednak obuwie – jeśli szykujecie się na dłuższe piesze trasy to buty trzeba też nosić przed wycieczką, a nie zakładać nowy sprzęt, bowiem może to grozić obtarciami czy odciskami. Częstym wyborem na bardziej wymagające survivalowe wycieczki są buty pionierki.

Podstawowy ekwipunek

Szykując się do spania w plenerze nie może zabraknąć oczywiście nieprzemakalnego namiotu, do którego dobrze jest dokupić też karimatę oraz śpiwory. Zapewnisz sobie odpowiedni komfort snu, a śpiwory zapobiegną zmarznięciu – nawet w ciepłe dni może się okazać, iż nocą przychodzi spore ochłodzenie, które może zaskoczyć nieprzygotowanych na to wycieczkowiczów. Oczywiście kluczowy jest również plecak, który musi być pojemny, ale i wygodny względem noszenia, bowiem czasem możemy chodzić z nim nawet kilka godzin. Dobrze jest wybierać go w momencie w którym przygotowaliśmy już wszystkie rzeczy, które będą nam potrzebne w trakcie wyprawy, by mieć pewność, że wszystko do niego zmieścimy. Dużym udogodnieniem są też zewnętrzne klamry i uchwyty, do których można przyczepić karimaty bądź zwinięteśpiwory, by nie zajmowały one miejsca w wewnętrznych komorach. Nie zapominajmy też nigdy o kwestiach bezpieczeństwa i zdrowia – zawsze lepiej mieć ze sobą awaryjną nawigację, środki komunikacji czy apteczkę z podstawowymi lekami oraz bandażami.

Dodatkowe akcesoria

Z pewnością nieodzownym gadżetem każdego podróżnika jest scyzoryk wielofunkcyjny – w praktyce można w nim znaleźć sztućce, otwieracze do butelek i konserw, czy przydatne akcesoria takie jak pilnik, nożyczki, a nawet kombinerki. Jeśli nastawiamy się na dłuższe wyprawy, które będą wymagały gotowania to można sięgnąć po przenośne kuchenki i palniki, pozwalające przygotować danie na ciepło w każdych warunkach. Gdy nasza wycieczka ma mieć lżejszy charakter i będziemy głównie biwakować, to warto wziąć ze sobą podkładki do siedzenia, krzesełka turystyczne i kosze piknikowe. Często korzysta się z takich udogodnień również w chwili, gdy rozbijemy w jakimś miejscu obóz i pozostajemy tam przez dłuższy czas, a chcemy wybrać się na wycieczkę na pobliską polanę czy nad jeziorko. Oprócz tego kosze piknikowe przydadzą się też podczas dojazdu na miejsce z którego będziemy wyruszać w poszukiwaniu przygód. Trzymając je w samochodzie możemy umieścić tam prowiant i napoje potrzebne w trakcie podróży.

1 Comment

  1. Szkoda, że coraz mniej osób wybiera się na takie wyjazdy 😉 wyprawa ze śpiworami i scyzorykiem to super opcja na wakacyjny wypad z kumplami. Tyle satysfakcji i czasu spędzonego w naturze, bez miejskiego pośpiechu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *