Jak dobrać zestaw potrzebnych narzędzi do domowego warsztatu?

Praktycznie każdy z nas potrzebuje podstawowych narzędzi elektrycznych, które trzyma w skrzynce, piwnicy, czy garażu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się m.in. jakie narzędzia warto mieć w swoim domu.

Jakie narzędzia podstawowe warto mieć w swojej walizce?

Podstawowe narzędzia powinien mieć każdy w domu, aby be problemów poradzić sobie z małymi usterkami. Są to po pierwsze śrubokręty. Warto posiadać te z większymi oraz mniejszymi końcówkami, płaskie, krzyżakowe. Kolejnym narzędziem są kombinerki oraz solidny młotek. W skrzynce przyda się również niewielkich rozmiarów suwnica. Dzięki niej można skontrolować, czy obraz, półka są równo zawieszone. Do prac hydraulicznych przydadzą się klucze francuski lub szwedzki. Do prac wieczornych lub w ciemności sprawdzi się latarka czołowa. To rozwiązanie sprawdzi się, gdy potrzebujemy mieć dwie wolne ręce.

Kolejnymi narzędziami są noże z wymiennymi ostrzami. Mogą być one segmentowe lub dwustronne. Podczas remontów przyda się również porządna szpachelka, która posłuży do zeskrobania farby, czy tapety ze ściany. Ostatnim z podstawowych narzędzi jest miarka rozsuwana, która nada się do sprawdzania wymiarów oraz zaznaczania odległości na materiałach.

Narzędzia elektryczne do podstawowych remontów

Oprócz prostych akcesoriów wskazanych powyżej warto zaopatrzyć się w bardziej specjalistyczne narzędzia elektryczne. Zalicza się do nich:

  • wkrętarka akumulatorowa – rozmiar można spokojnie nazwać kieszonkowym. Część modeli ma w komplecie zapasowy akumulator, który sprawdza się jako wyjście zastępcze do tego przyczepionego do ładowarki.
  • pilarka elektryczna – nadaje się do cięcia drewna albo płyt drewnopochodnych. Dzięki niej można skracać listwy oraz belki.
  • szlifierka oscylacyjna – to przydatne urządzenie przyda się podczas wygładzania powierzchni drewna, jak również usunięciu z niego uporczywych zabrudzeń, jak również zaschniętego lakieru.
  • opalarka – będzie pomocna, aby usunąć starą, zeschłą farbę. Opalarka może mieć również zastosowanie jako rozpylacz do grilla lub kominka.
  • szlifierka kątowa – ma zastosowanie w cięciu różnych twardych oraz grubych rzeczy tj. np.: metalowe rury, płytki ceramiczne, cegły.

Najczęściej elektronarzędzia są przetrzymywane w firmowych pudełkach lub dołączonych przez producenta walizkach. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby miejsce przechowywania było suche.

Jakie narzędzia posiadacie w swoim domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *