Książki o kobietach dla mężczyzn – 6 propozycji e-booków

Czego potrzebuje kobieta do szczęścia? Czego szuka w mężczyźnie? Co ją kształtuje? Co podnieca? Czego pożąda? Jakiego wsparcia potrzebuje? Dlaczego musi dawać z siebie dwa razy więcej niż mężczyzna? I czy rzeczywiście musi? Na te i setki innych pytań mężczyźni chcieliby znać odpowiedzi. Jednak są one niejednoznaczne. Zależą od kontekstu i osobowości oraz temperamentu samej kobiety, aczkolwiek istnieje wiele wspólnych kwestii, dzięki którym można lepiej zrozumieć kobiety i lepiej się z nimi komunikować. Oto 6 e-booków o kobietach, w których autorzy prezentują niecodzienne podejście do tematu.

Young man holding ereader, reading ebook while lying on sofa at home

Instrukcja obsługi kobiety – Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska

Katarzyna Miller to ceniona polska psycholożka, psychoterapeutka i autorka książek. Suzan Giżyńska jest reżyserką, copywriterką i twórczynią wielu akcji społecznych. Te dwie kobiety postanowiły napisać dla męskiej części czytelników Instrukcję obsługi kobiety. Autorki przedstawiły odpowiedzi na dziesiątki dylematów związanych z płcią przeciwną i obaliły stereotypy. Przekonują, że każda córka, partnerka i żona może czuć się spełniona i szczęśliwa na swój sposób – niekoniecznie w roli gosposi i matki.

Książka jest swego rodzaju przewodnikiem po komunikacji damsko-męskiej. Miller i Giżyńska prezentują wskazówki dotyczące m.in. wychodzenia z konfliktowych sytuacji. W publikacji pojawiają się takie zagadnienia jak brak okazywania emocji, zazdrość, samotność, brak zrozumienia czy seksualność. Ten e-book o kobietach jest nie tylko dla mężczyzn. To świetna publikacja również dla kobiet. Dzięki niej każda czytelniczka może lepiej poznać siebie.

Ona ma siłę. Zaskakujący poradnik o seksualności kobiet – Emily Nagoski

Ona ma siłę. Zaskakujący poradnik o seksualności kobiet to jedna z najgłośniejszych i najpopularniejszych książek o kobiecej seksualności na świecie. Jej autorką jest Emily Nagoski – amerykańska badaczka, edukatorka seksualna i aktywistka. Publikacja stała się bestsellerem w wielu krajach i za tę pozycję Nagoski otrzymała sporo prestiżowych nagród, m.in. SSTAR Health Professional Book Award, przyznawaną autorom, którzy przyczynili się do lepszego zrozumienia ludzkiej seksualności i problemów seksualnych.

W treści Nagoski odpowiada na pytania dotyczące kobiecego pożądania, wstydu, fantazji erotycznych czy roli seksu w życiu. Badaczka obala liczne mity dotyczące spraw intymnych oraz pomaga kobietom oswoić się z własną seksualnością i pokochać swoje ciało. W księgarni online Virtualo pozycja Ona ma siłę. Zaskakujący poradnik o seksualności kobiet dostępna jest w formatach EPUB i MOBI. To znakomity e-book o kobietach dla mężczyzn. Dzięki niemu płeć przeciwna może wiele dowiedzieć się o seksualności kobiet i poprawić swoje relacje z partnerką.

Histeryczki – Roxane Gay

Roxane Gay to amerykańska wykładowczyni i pisarka. W swych utworach często porusza tematykę związaną z kobiecością. Tak właśnie jest w przypadku jej bestsellerowej książki Histeryczki. To utwór o kobietach, ale nie tylko dla kobiet ­– również dla mężczyzn. W świecie, w którym feminizm uważany jest za histeryczne zachowanie, lektura Roxane Gay jest obowiązkowa. Autorka, jako ikona międzynarodowego feminizmu, ukazuje w swej książce różnorodność kobiet i staje w kontrze do stwierdzenia, że kobiety są nazbyt emocjonalne.

Gay prezentuje kobiece słabości, determinację, prawo do równości, ale również prawo do krzyku. To opowieść o córkach, matkach, partnerkach, które zostały ukształtowane przez różne życiowe wydarzenia. Jedna straciła dziecko, druga doświadczyła w dzieciństwie gwałtu, a jeszcze inna jest gruba i brzydka. Wszystkie z nich cierpią. Wszystkie nazywane są histeryczkami, ale ich zachowanie to naturalna reakcja na otaczający je świat. Świat, w którym na każdym kroku przypomina im się, że muszą starać się bardziej, a wychodząc z roli potulnej matki i żony, nie zasługują na akceptację.

Sztuka Kochania – Michalina Wisłocka

Sztuka kochania to ponadczasowy poradnik seksuologiczny Michaliny Wisłockiej z 1978 roku. To książka o kobietach i mężczyznach – dla kobiet i mężczyzn. Sprzedała się w 7 mln egzemplarzy, ale mówi się również o wielu pirackich kopiach, które trafiły do tysięcy czytelników w całym kraju. Publikacja ta do dziś cieszy się ogromną popularnością. Świadczy to o uniwersalności oraz wadze treści, jakie Wisłocka zawarła w publikacji.

W wielu współczesnych domach seks nadal jest tematem tabu. Nawet partnerzy w dorosłych związkach nie potrafią o nim rozmawiać. Nie każdy jest świadom, jak rozwijać zdrowe relacje z mężem czy żoną. Sztuka kochania to kompendium wiedzy, napisane przystępnym językiem, które umożliwia wejście parom na wyższy poziom, zarówno w roli partnerów, przyjaciół, rodziców, jak i kochanków.

Prawda – Neil Strauss

Neil Strauss męskiej części czytelników może być znany jako guru uwodzicieli. To za sprawą jego głośnej książki pt. Gra. Publikacja ta jest niekonwencjonalnym poradnikiem o podrywaniu. Utwór wzbudził wiele kontrowersji, a styl życia Straussa zaprowadził go w ślepy zaułek. Podboje kobiecych serc, zabawa uczuciami i nieudane związki były przyczyną życiowego kryzysu autora.

Nowa publikacja Straussa – Prawda – stanowi swego rodzaju spowiedź pisarza. Mężczyzna szczerze przyznaje się do błędów i męczą go wyrzuty sumienia. Jego przedmiotowe traktowanie kobiet i nieprzyzwoite zachowania to efekty trudnego dzieciństwa i złych relacji z rodzicami. Autor musiał włożyć wiele pracy i wysiłku w zrozumienie swoich problemów. To lektura, która otwiera oczy. Wiele mogą z niej wynieść czytelnicy, którzy mają kłopoty z bliskością w relacji z partnerką.

Wspomnienia – Sinéad O’Connor

Sinéad O’Connor to barwna postać irlandzkiej sceny muzycznej. Wielokrotnie wyrażała kontrowersyjne opinie na temat religii, polityki czy związków partnerskich. Wobec tego wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek zyskała wielu zwolenników i przeciwników na całym świecie. W 2021 roku wydała książkę Wspomnienia. To autobiografia, w której zarówno mężczyźni, jak i kobiety odnajdą wątki, z którymi będą mogli się utożsamić.

Sinéad O’Connor wspomina trudne dzieciństwo, młodzieńcze przeżycia i nieprzepracowane traumy, które ukształtowały ją taką, jaką jest. To kobieta, którą często nazywano niestabilną emocjonalnie… „wariatką”. Ma czworo dzieci i była cztery razy żonata. Łatwo ją pochopnie ocenić. Ale czy to konieczne? Sinéad O’Connor w czasach swej świetności nie chciała być „dobrą dziewczynką” i żyła na własnych zasadach. Na własnych zasadach chcą żyć tysiące innych kobiet, ale nie mają wystarczająco odwagi. Wspomnienia są nietypową pozycją spośród e-booków o kobietach dla mężczyzn. Wbrew pozorom, z biografii artystki można dowiedzieć się, jak wspierać kobiety i rozumieć ich problemy. Dzięki tej publikacji można spojrzeć na świat widziany oczami córki, matki, partnerki, kochanki.

Książki poradnikowe autorstwa cenionych ekspertów i pisarzy to pozycje, którymi warto uzupełniać prywatną biblioteczkę. Praca nad relacją w związku partnerskim lub małżeńskim jest niezwykle ważna, by wieść szczęśliwe życie. Jednym z elementów tej pracy może być właśnie wspólne czytanie tego rodzaju literatury i wymienianie się spostrzeżeniami. Taka praktyka pomoże lepiej się poznać i budować bliskość. Po więcej propozycji mądrych poradników, które pomogą uporządkować życie i relacje z innymi, odsyłamy do artykułu – Popularni autorzy poradników – w czym tkwi ich fenomen i co warto obecnie przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *