Kolor dla mężczyzny – czas przełamać schematy

61709271 z logo

Mieszkanie mężczyzny zazwyczaj urządzane jest według dobrze znanych standardów: we wnętrzu muszą znajdować się elementy skórzane, drewniane i metalowe, a najlepiej, by wszystko otulone było monochromatyczną paletą barw, bądź korzystające z klasycznego połączenia czerni z bielą. Drodzy Panowie, odważne farby i wzory nie są zarezerwowane jedynie dla kobiet! Czas spojrzeć na przestrzeń przez kolorowe okulary!

61709271 z logo

Mieszkanie mężczyzny zazwyczaj urządzane jest według dobrze znanych standardów: we wnętrzu muszą znajdować się elementy skórzane, drewniane i metalowe, a najlepiej, by wszystko otulone było monochromatyczną paletą barw, bądź korzystające z klasycznego połączenia czerni z bielą. Drodzy Panowie, odważne farby i wzory nie są zarezerwowane jedynie dla kobiet! Czas spojrzeć na przestrzeń przez kolorowe okulary!

BRĄZ? CZERŃ? BIEL? TAK, ALE ODKRYTE NA NOWO

Na początku chcemy zaznaczyć, że nie ma nic złego w wykorzystywaniu czarno-białego kontrastu w przestrzeni mieszkalnej. Zestawienie tych dwóch pigmentów niemal zawsze prezentuje się elegancko i ze smakiem. Dlaczego więc mielibyśmy rezygnować z takiego efektu? Jeśli preferujecie klasykę, nie pozbywajcie się elementów wnętrza osadzonych w tym nurcie. Jednakże aby podkreślić ich formę i głębię kolorów, „podkręćcie” stylizację nietypowymi dodatkami. Może to być designerska lampa, srebrna figurka, albo okazały obraz, na przykład z motywem kwiatowym. Nie, nie pomyliliście się – motywy kwiatów idealnie wpisują się w typowo męskie przestrzenie. Istotne, by odpowiednio przemyśleć ich kompozycję. My sugerujemy nowoczesny obraz ścienny, na którym uwieczniono kwiaty na czarnym tle. W takim towarzystwie czekoladowe, czarne i białe elementy aranżacji, wyglądają niesamowicie! Zero procent romantyzmu, sto procent elegancji.

Mieszkanie dla faceta

KAMIENIE SZLACHETNE – DO WYBORU, DO KOLORU!

Kamienie szlachetne oraz wszelkie skały, mogą posłużyć za ciekawą inspirację do mieszkania zajmowanego przez mężczyznę. Zieleń szmaragdów, mocna czerwień rubinów, bądź słodko niebieski szafir – wszystkie te kolory warto połączyć z beżami, brązami, bielą, albo lekkimi, mlecznymi pastelami. Czasami można zaszaleć i użyć na przykład, intensywnej czerwieni, jako głównego motywu stylizacji. Innym razem dodać pigment jedynie w postaci akcentów. Wszystko zależy od naszej interpretacji i poczucia estetyki. Życie jest zbyt krótkie, by spędzić je w nudnym, niczym nie wyróżniającym się domu! Farby mogą pojawiać się nie tylko na ścianach. Równie pięknie, a do tego nowocześnie, będą prezentować się… na suficie! Bo kto powiedział, że sufit zawsze musi być biały?

Niebo na suficie

PASKI W NIETYPOWEJ ODSŁONIE

Paski, kropki, zygzaki – któż z nas nie używał ich do dekoracji swojego mieszkania? Albo któż z nas nie myślał o tych wzorach jako jednej z bardziej atrakcyjnych możliwości jego stylizacji? One – podobnie jak kontrast czerni i bieli – nigdy nie wyjdą z mody oraz doskonale „zagrają” z każdym innym motywem. Dlatego paski to dobry (i bezpieczny) pomysł na stworzenie intrygującej, kolorowej przestrzeni. Choć najczęściej wolimy używać tradycyjnych zestawień kolorystycznych w tego typu wzorach, to warto zwrócić uwagę na nieco unowocześnione desenie. Paski, kropki, albo zygzaki, to nie tylko czerń i biel! To granat i beż, czerwień i szarość, żółcień i biel, albo każda inna para barw. Pokój, na którego ścianie pojawią się pionowe, grube pasy kolorów, natychmiast zyska nowy, niebanalny charakter. Klasyka w nietypowej odsłonie? Bardzo proszę!

50575931 z logo

KOLOROWA GRAFIKA Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Nie macie ochoty na śmiałe kolory w formie plamy barwnej? Pomyślcie o dodaniu ich do wnętrza w postaci grafiki, choćby takiej jak obraz, czy plakat. Jak powszechnie wiadomo, detale mogą zmienić wyraz całej stylizacji. Grafiki ścienne, nadruki na płótnie, albo wzorzyste poszewki na poduszki, nie powinny jednak przytłaczać reszty elementów przestrzeni. Niech nadal stanowią jedynie dodatek! Kiedy zdecydujemy się na jeden taki akcent (na przykład obraz), wybierzmy jego wzór i paletę barw – powinna być jak najciekawsza, najbardziej kreatywna, nieprzeciętna! Wzory azteckie, nawiązujące do folkloru słowiańskiego, motywy ombre (czyli przenikające się, rozmyte kolory), rysunki piór, czerpiące z komiksów, sztuki pop-art, albo po prostu zabawne grafiki – wybór jest ogromny, dlatego nie musicie decydować się od razu! No i łatwo zmienić taki akcent, jednocześnie nieco przekształcając wyraz całości.

CMO sklepu z fototapetami REDRO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *