Czym jest monitoring GPS?

GPS, czyli inaczej system nawigacji satelitarnej, to doskonały, skuteczny oraz bardzo nowoczesny sposób na zabezpieczenie dowolnego typu pojazdu mechanicznego, dzięki czemu znacznie może spaść ryzyko jego kradzieży. Firma Juwentus oferuje kompleksowe usługi związane z ochroną oraz zabezpieczaniem samochodów osobowych oraz bardzo wielu innych kategorii pojazdów, takich jak chociażby motocykle czy skutery. Monitoring GPS pozwala śledzić pojazd w czasie rzeczywistym. To właśnie dzięki temu może być on naprawdę bardzo szybko zlokalizowany w terenie

Co to jest system GPS

O systemie GPS słyszał chyba dzisiaj każdy. Ma on możliwość funkcjonować współcześnie w praktycznie każdym miejscu na ziemi ze względu na to, że w przestrzeni kosmicznej krążą satelity, które obejmują swoim zasięgiem praktycznie całą kulą ziemską. Dzięki temu sygnał wysyłany przez różnego rodzaju nadajniki GPS, może być przez nie odbierany i następnie przetwarzany. System GPS jest zamontowany chociażby w telefonach czy zegarkach, ale również rzecz jasna w nawigacji samochodowej.

Nowoczesne systemy monitorowania GPS

Monitoring GPS to zdecydowanie dużo więcej bezpieczeństwa dla każdego luksusowego samochodu, który aż się prosi o to, by swoim pięknem oraz klasą zainteresować jakiegoś złodzieja. Ultra luksusowe samochody są ponoć kradzione znacznie rzadziej niż te przeciętne, ale nie gwarantuje to bezpieczeństwa dla żadnego pojazdu. Lepiej zakupić monitoring GPS i cieszyć się spokojną głową wtedy, gdy samochód jest zaparkowany gdzieś poza miejscem zamieszkania, a zatem nie jest chroniony przez garaż.

Nowoczesny monitoring GPS i szybka reakcja

Wykupienie usługi monitoringu GPS to tak naprawdę niesamowicie szybka reakcja ze strony pracowników firmy ochroniarskiej, którzy w czasie rzeczywistym, czyli na bieżąco, mogą określić miejsce położenia samochodu. Jeżeli po krótkiej rozmowie telefonicznej z właścicielem auta rzeczywiście potwierdzą to, że samochód został skradziony, od razu zostaje o tym powiadomiona policja. Dzięki tak szybkim działaniom jest dużo większa szansa na znalezienie samochodu. Taki system monitoringu GPS uratował już niejedno luksusowe auto przed zasilaniem rynku aut z kradzieży.

Monitoring GPS prywatnie oraz dla firm

Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest monitoring GPS to propozycja zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla klientów firmowych. W tym drugim przypadku ochronie może podlegać flota samochodów firmowych. Warto o tym wiedzieć i przedsięwziąć takie środki w stosunku do swoich pojazdów służbowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *