Zaskoczyły Cię Walentynki? Znajdź prezent na ostatnią chwilę!

zakupy na ostatnią chwilę

W Polsce Walentynki są obchodzone dopiero od lat 90. XX wieku. Jednak pomimo tak krótkiej historii nad Wisłą, wiele osób czeka z niecierpliwością na 14 lutego. Niestety, niejednego faceta to święto może zaskoczyć w natłoku codziennych obowiązków. Wtedy trzeba szukać prezentu na ostatnią chwilę.

zakupy na ostatnią chwilę

Bez wątpienia Walentynki stały się powszechnie obchodzonym w Polsce świętem. Portal Prezentmarzen.com sprawdził, że 14 lutego celebruje 81% Polaków. Połowa badanych stwierdziła, że Święto Zakochanych to idealna okazja, aby sprawić miłą niespodziankę ukochanej osobie. Oczywiście daleko nam jeszcze do tego, ile pieniędzy w Walentynki wydają Amerykanie, ale z roku na rok zmniejszamy ten dystans. To zapewne potwierdzi niejeden mężczyzna, czując po 14 lutego nieznośną lekkość swojego portfela. Najczęściej na prezent walentynkowy przeznaczamy kwotę od 50 do 100 zł. Przy czym dominuje raczej tendencja, żeby nie przekraczać znacznie tych 50 zł. Jedynie 4% respondentów portalu Prezentmarzen.com wydaje na Walentynki ponad 300 zł. 14 lutego najbardziej rozrzutni są mieszkańcy Hongkongu i Chińczycy. A co z zapominalskimi?

– Wydaje się, że trudno nie pamiętać o Walentynkach, gdy zewsząd jesteśmy bombardowani reklamami walentynkowym, a jednak wszystko może się zdarzyć. Często pamiętamy, że mamy coś zorganizować na Dzień Zakochanych lub kupić prezent, ale nieustannie to odkładamy, bo jesteśmy zapracowani, bo wydaje nam się, że jest dużo czasu. Nagle okazuje się, że już jest 14 lutego – zauważa przedstawiciel TAKTO Finanse, firmy udzielającej pożyczki na raty. – Co robić, gdy zaskoczą nas Walentynki? Przede wszystkim nie wolno tracić głowy. Nawet najbardziej atrakcyjne Walentynki można zorganizować w ostatniej chwili. Wystarczy pomysłowość. Natomiast pieniądze na sfinansowanie Walentynek można bardzo szybko pożyczyć na rynku pozabankowym. Wystarczy do tego internet i w kilkanaście minut można zaciągnąć pożyczkę ratalną – podkreśla ekspert TAKTO Finanse.

Największym problemem może jednak okazać się dobry pomysł na prezent walentynkowy. Dlatego podpowiadamy kilka rozwiązań.

Romantyczna atmosfera

Zapominalscy, którzy dopiero dzień przed Walentynkami przypomną sobie o Święcie Zakochanych, muszą być spontaniczni, bo na długie przygotowywanie niespodzianki nie ma już czasu. Z romantyczną kolacją w restauracji może być problem, ponieważ przeważnie wszystkie stoliki 14 lutego są już zarezerwowane. To jednak nie problem. Kolację przy świecach i winie można zorganizować w zaciszu własnego domu. A gdy ktoś nie potrafi gotować? Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie cateringu.

Miłym dodatkiem do romantycznej kolacji będzie wspólny spacer. Można go zakończyć w kinie i obejrzeć romantyczną komedię. Inny wariant tego pomysłu to obejrzenie filmu w domu już po kolacji.

Oczywiście nie zapominamy o jakimś atrakcyjnym upominku. Kwiaty są obowiązkowe, o tym nie ma nawet co dyskutować. Do nich warto dodać czekoladki w gustownym, eleganckim opakowaniu. Nieco zabawnym, ale na pewno miłym upominkiem będzie maskotka walentynkowa. Takie drobiazgi są łatwo dostępne w każdym sklepie przed Walentynkami i można je kupić w ostatniej chwili. Jeśli szukamy bardziej eleganckiego upominku, najlepszym pomysłem jest biżuteria, bielizna lub markowe perfumy. Z ich zakupem również nie powinno być problemu w ostatniej chwili.

Ekscytujące wrażenia

Trzeba uważać, żeby się nie powtarzać w Walentynki. Kobiety bywają na tym punkcie czułe. Jeśli kolacja z kinem była najważniejszą atrakcją zeszłorocznego Dnia Zakochanych, lepiej poszukać innego pomysłu. Nie zapominajmy, że Walentynki można również spędzić inaczej niż w romantycznej atmosferze. Jednak ekscytujące i pełne wrażeń niespodzianki są na ogół bardziej kosztowne i wymagają zaplanowania z dużym wyprzedzeniem. Wyjątkiem są oferty last minute i to właśnie one mogą stać się ratunkiem dla zapominalskich panów.

Propozycji opatrzonych hasłem „last minute” nie brakuje w ofercie biur podróży. Nawet w ostatniej chwili można coś zarezerwować. Bez problemu znajdziemy zatem na przykład kilkudniowy pobyt w SPA w górskim czy nadmorskim kurorcie lub atrakcyjną wycieczkę do Paryża czy Rzymu.

Coraz większą popularnością cieszy się wspólne przeżywanie ekscytujących przygód. Można skorzystać z tego trendu. Walentynkowy skok na bungee w towarzystwie ukochanej, lot balonem, przejażdżka quadami, gokartami lub wizyta na strzelnicy to dobre propozycje, gdy nasza dama lubi przeżywać mocne wrażenia. Takie atrakcje pozwolą w niezapomniany sposób spędzić Walentynki z ukochaną. Niestety, to często nie jest tania rozrywka. Na szczęście nawet tuż przed Walentynkami można zdobyć błyskawicznie pieniądze. W banku może to trwać zbyt długo, zatem warto zwrócić uwagę na ofertę firm pożyczkowych, która jest dostępna przez Internet. Przy czym pożyczka na raty będzie lepszym rozwiązaniem niż chwilówka. Pożyczkę ratalną łatwiej spłacić, bo oddajemy pieniądze w ratach nawet przez kilka lat.

Walentynki potrafią zaskoczyć, ale można sobie z tym poradzić. Nawet zorganizowana na szybko atrakcja lub mały prezent będą lepszym rozwiązaniem niż brak jakiekolwiek upominku i przyznanie się, że zapomnieliśmy o Dniu Zakochanych. Prezent na ostatnią chwilę można kupić i nie musi być wcale gorszy od długo planowanej atrakcji. Liczy się bowiem przede wszystkim pomysłowość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *