Najciekawsze propozycje smartfonów – co nas czeka w 2019 roku?

Wraz z nowym rokiem producenci elektroniki prezentują coraz to bardziej zaawansowane, innowacyjne rozwiązania. Zastanawiasz się, czym będzie wyróżniał się smartfon w 2019 roku? Sprawdź, jakie są najciekawsze trendy i najnowsze modele telefonów!

Ekran – naprawdę bezramkowy i większy niż kiedykolwiek

Jak można się spodziewać, nowoczesny smartfon w 2019 roku to przede wszystkim bardzo duży wyświetlacz w doskonałej rozdzielczości. Jednak to nie wszystko! O ile w 2018 prezentowane telefony były niemal bezramkowe, to nowe edycje Samsungów z serii Galaxy S oraz Note, kolejne edycje iPhone’ów czy urządzenia od chińskich producentów pokażą wyświetlacze zajmujące nawet powyżej 99% powierzchni.

Producenci z całą pewnością stawiają na bezramkową konstrukcję smartfonów. Co jednak z przednią kamerą, która do tej pory zajmowała wyraźny fragment przedniej obudowy? Część marek, jak Xiaomi, pracuje nad technologią wysuwanego aparatu. W przypadku najnowszych Samsungów Galaxy S10 możemy się spodziewać niewielkiego wycięcia w powierzchni matrycy, gdzie zostanie umieszczona przednia kamera. Wielu producentów będzie zapewne kontynuować sprawdzony design swoich smartfonów, pozostawiając nad wyświetlaczem wąski pasek przeznaczony na aparat i głośnik.

Aparat fotograficzny – jeszcze więcej kamer

Jak zapowiadają najbardziej cenione media z branży technologicznej, producenci smartfonów nie rezygnują także z innego trendu dobrze znanego z 2018 – rozbudowy aparatów fotograficznych. Najnowsze modele od Samsunga będą więc wyposażone nie w podwójną, lecz a przypadku najdroższych wersji nawet poczwórną matrycę kamery głównej, a także dwa aparaty przednie. Oznacza to jeszcze większe możliwości smartfonów w dziedzinie fotografii – użytkownicy będą mieć do dyspozycji kilka wyspecjalizowanych obiektywów (od teleobiektywów, po te do zdjęć makro), zamiast, jak niegdyś, jednego „uniwersalnego”.

Jak już w ubiegłym roku pokazały marki takie jak Huawei, rozwijana będzie też technologia sztucznej inteligencji, która wspomoże użytkownika podczas robienia idealnych zdjęć. Dzięki wbudowanym w smartfon sensorom, AI samodzielnie dobierze odpowiednie ustawienia kamery, zamiast pozostawiać wybór trybu użytkownikowi.

Zabezpieczenia – solidne, a przy tym wygodne

Czego jeszcze możesz spodziewać się po telefonach, których premierę zapowiedziano na 2019 rok? Na pewno zauważysz zmiany w obszarze zabezpieczeń. Wciąż są one jednym z priorytetowych elementów, a technologie związane z ochroną danych w smartfonach są stale doskonalone. Jednak jak się okazuje, producenci postawili sobie za zadanie zwiększenie wygody użytkowników. W jaki sposób? W wielu przypadkach – przez rezygnację z czytnika odcisków palców na tylnej obudowie smartfona. Niektóre marki decydują się inwestować w udoskonalenie sensorów wbudowanych w wyświetlacz. Oprócz tego, ważnym trendem jest rozpowszechniona już przez markę Apple technologia rozpoznawania twarzy (FaceID). Producent już w modelach z ostatniej serii zrezygnował z przycisku Home oraz czytnika odcisków palców. FaceID sprawdziło się bardzo dobrze w najnowszych iPhone’ach – można się spodziewać, że także producenci tacy jak Samsung czy Huawei pójdą tą ścieżką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *