Włoskie kombinezony motocyklowe

Motoryzacja to wspaniała technologia ułatwiająca życie, a jednocześnie bardzo pasjonujący pomysł na hobby albo sport. Szczególnie wielkim zainteresowaniem i estymą cieszą się wszelakiego rodzaju pojazdy jednośladowe, czyli motocykle i skutery. Kupno maszyny do jazdy to jednak nie wszystko, co musimy zrobić, aby cieszyć się pędęm i swobodą poruszania się po mieście. Trzeba jeszcze zadbać o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście, rozwaga i kultura jazdy są tutaj bardzo ważnym czynnikiem, ponieważ nie da się ukryć, że ostrożność, przestrzeganie zasad zgodnego z prawem poruszania się na drodze oraz dostosowanie prędkości pojazdu do zastanych warunków jezdnych i pogodowych w ogromnym stopniu wpływa na bezpieczeństwo nie tylko kierowcy danej maszyny, ale również wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Jednak to za mało do pełni bezpieczeństwa – trzeba bowiem jeszcze zainwestować w ochronną odzież, taką jak kurtka lub kombinezon Dainese. No i oczywiście dobrej jakości kask motocyklowy

kombinezon motocyklowy

Bezpieczeństwo po włosku

Kupując odzież ochronną, motocyklista powinien sięgać po produkty z najwyższej półki. W końcu każdy się chyba zgodzi z tym, że na własnym bezpieczeństwie i zdrowiu nie można oszczędzać. Wspomniany w poprzednim akapicie kombinezon Dainese jest właśnie takim produktem z najwyższej półki. Marka ta od dziesięcioleci jest znana na całym świecie i cieszy się zaufaniem niezliczonych fanów dwóch kółek.

Historia marki Dainese

Włoska marka oficjalnie narodziła się w 1972 roku, kiedy to Lino Dainese założył firmą i nazwał ją swoim nazwiskiem. Tak jak to zwykle bywa w tego typu historiach, założyciel przedsiębiorstwa sam był wielkim pasjonatem motocykli. Lino Dainese już wcześniej eksperymentował z projektami motocyklowej odzieży ochronnej, jednak to właśnie w 1972 roku powstał pierwszy oficjalny produkt sygnowany jego nazwiskiem. Były to specjalistyczne spodnie ochronne, które szybko zdobyły sobie niezwykłą popularność, co z kolei pozwoliło właścicielowi firmy na założenie pierwszego sklepu w jego rodzinnym mieście. W kolejnych latach włoska firma wciąż wprowadzała udoskonalenia do swoich projektów – takich jak na przykład wymyślone w 1974 roku wkładki poprawiające komfort jazdy. Ciągłe innowacje i nieustające dążenie do coraz większego bezpieczeństwa oraz komfortu sprawiły, że produkty Dainese stały się jednymi z najbardziej pożądanych przez większość miłośników motocykli.

Najwyższa jakość

Dziś kombinezon Dainese to jedna z najlepszych rzeczy, w jakie może zainwestować motocyklista. Trudno obecnie zliczyć, jak wielu z nich uratowała włoska myśl techniczna i miłość do sportu motoryzacyjnego. Pozostaje się tylko cieszyć, że firma cechująca się taką pasją tak dobrze radzi sobie na rynku i jest z nami już od ponad pięciu dekad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *