Jakie kosmetyki samochodowe są niezbędne w pielęgnacji auta?

Specjalne produkty do pielęgnacji samochodu pozwalają poprawić wygląd auta, przedłużyć żywotność lakieru, chronić karoserię przed wilgocią.

Jakie kosmetyki samochodowe są niezbędne w pielęgnacji auta?

Odpryski, zarysowania, zadrapania, zadrapania, trudne do usunięcia plamy to główni wrogowie każdego samochodu. W efekcie karoseria samochodowa traci blask ciała, blednie kolor, a wkrótce pojawiają się pierwsze oznaki rdzy. Przeciwdziałają temu kosmetyki samochodowe. Najczęściej są to szampony czyszczące – usuwają uporczywe zanieczyszczenia ze smoły, oleju, owadów. Szampony samochodowe – stosowane do mycia samochodów (zawierają dodatki zagęszczające i nabłyszczające), a także pasty do karoserii, wnętrza – kompozycje z dodatkiem środków chemicznych przeznaczonych do obróbki miejscowej czy środki czyszczące do gumy, plastiku, winylu – rozpuszczają ślady dymu tytoniowego, oleju, smoły.

Kosmetyki samochodowe to także środki do czyszczenia kół – chronią felgi kute lub aluminiowe, płyny do mycia szyb – kompozycje do wycierania szkieł, luster oraz pasty do szkła – szlifują drobne zadrapania, rysy (stosowane również do polerowania reflektorów).

Dlaczego warto zainwestować w kosmetyki samochodowe?

Konieczność regularnego mycia samochodu i czyszczenia wnętrza jest dla większości kierowców oczywistością. Niestety bez względu na to, jak starannie dbamy o auto na co dzień, lakier z czasem traci swój połysk, a tapicerka wnętrza pochłania zabrudzenia i niepożądane zapachy. Aby przywrócić pierwotny wygląd samochodu, niezbędne są specjalne środki jak kosmetyki samochodowe w sklepie MOTOGO. W dzisiejszych czasach pielęgnacja samochodu to nie tylko powierzchowny tuning, ale przede wszystkim dokładna dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Coraz więcej serwisów samochodowych oferuje swoim klientom profesjonalne kosmetyki samochodowe, które wykonywane są z wykorzystaniem najlepszych produktów do pielęgnacji samochodu. Dzięki tym rozwiązaniom technologicznym nawet 20-letni samochód może odzyskać swój pierwotny wygląd.

Jeśli chcesz odświeżyć wygląd swojego samochodu, pierwszym krokiem jest dokładne ręczne wyczyszczenie całej karoserii. Po dokładnym oczyszczeniu lakieru powłoki należy odnowić i zabezpieczyć. Jeśli zależy ci na imponujących efektach, wybierz profesjonalną usługę pielęgnacji samochodu, która korzysta z atestowanych powłok ceramicznych i ręcznie robionych wosków. Dzięki nim możliwe będzie ujawnienie prawdziwej głębi koloru, jednocześnie chroniąc farbę przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem warunków atmosferycznych.

Świetnym pomysłem jest zastosowanie powłok ceramicznych również na szybach samochodowych. Takie zabezpieczenie nie tylko chroni przed zarysowaniami, ale także poprawia widoczność z samochodu. Dzięki ceramicznej powłoce woda natychmiast spływa z powierzchni, tworząc efekt tzw. niewidzialnej wycieraczki. Zalety tego rozwiązania dostrzeżesz zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych.

Jak pielęgnować auto?

Aby konserwacja samochodu była poprawna i kompleksowa, musisz wiedzieć, jakich narzędzi i czego używać. Niestety nie ma uniwersalnych kosmetyków samochodowych odpowiednich zarówno do wnętrza, jak i do lakieru. Ale dziś producenci oferują cały arsenał produktów, które pozwalają przywrócić pierwotny wygląd wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni samochodu oraz przedłużyć ich żywotność.

Karoseria składa się z kilku elementów, z których każdy wymaga starannej pielęgnacji przy pomocy specjalnych autokosmetyków. Należy stosować wysokiej jakości szampony, pasty i w razie potrzeby dodatkowe środki. Wielu właścicieli samochodów błędnie uważa, że do umycia auta wystarczą gąbka i woda. To nie jest prawda. W ten sposób nie da się jakościowo oczyścić samochodu z brudu drogowego, drobnych cząstek bitumu, a także soli drogowej zimą. Aby to zrobić, wykorzystaj specjalne produkty do pielęgnacji lakieru samochodowego, z których każdy ma swój własny cel i spełnia określone funkcje.

Stosowanie past polerskich odgrywa ważną rolę w pielęgnacji lakieru samochodowego. Środek nałożony cienką warstwą na lakier zabezpiecza karoserię przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi, negatywnymi wpływami środowiska (w tym promieniowaniem ultrafioletowym), a także szybko odświeża wygląd lakieru nawet używanych samochodów.

Jakie produkty warto mieć pod ręką?

Przy produktach, które mają określony skład, należy pracować ostrożnie, używając kombinezonu, ochrony rąk, twarzy. Kupuj autokosmetyki przeznaczone do konkretnego celu – do lakieru, szyb, karoserii, reflektorów, wnętrz. Przy regularnym stosowaniu specjalne preparaty chronią powierzchnię przed przedwczesnym starzeniem, promieniowaniem UV, czy pękaniem. Musisz używać specjalistycznych produktów przeznaczonych tylko do samochodów. Zanim kupisz produkt, zwróć uwagę na skład i instrukcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *