Kask integralny – co to jest i kto powinien go wybrać?

Kaski integralne to popularna grupa hełmów przeznaczonych dla motocyklistów. Ten typ kasków świetnie sprawdza się do jazdy na torze i nie tylko. Kask motocyklowy integralny to zwarta konstrukcja, która jest lekka, świetnie wyciszona i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Szukasz hełmu, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania? Koniecznie postaw na taki model!

Kask integralny – co to takiego?

Kask integralny to model hełmu, który charakteryzuje się przede wszystkim prostą konstrukcją. Przekłada się to na niską wagę hełmu, ale także komfort jego użytkowania. Według specjalistów i doświadczonych motocyklistów najbezpieczniejszy model na rynku to właśnie kask integralny. Co to oznacza? Jego konstrukcja świetnie rozprasza energię uderzeniową, dzięki czemu czaszka kierowcy jest w pełni chroniona. To oczywisty wybór dla motocyklistów często poruszających się po drogach ekspresowych, autostradach, a także na torze.

Kaski integralne – czym się wyróżniają?

Kask integralny z blendą to świetny wybór dla osób, które cenią sobie wysoki komfort podróżowania motocyklem. Jazda w okularach przeciwsłonecznych może być uciążliwa. Pamiętaj jednak, że modele hełmów wyposażone w blendę są o wiele cięższe. Przekłada się to na poziom obciążenia kręgów szyjnych, co może nieść ze sobą negatywne skutki w przyszłości.

Kaski motocyklowe integralne wyróżniają się przede wszystkim:

  • wysokim poziomem bezpieczeństwa,
  • komfortem użytkowania,
  • atrakcyjną ceną w porównaniu do innych typów hełmów,
  • świetnym dopasowaniem do kształtu głowy.

Jeśli kochasz motocykle, na pewno wiesz, że dobre dopasowanie kasku to podstawa. Modele integralne w większości przypadków idealnie przylegają do głowy. Warunkiem jest jednak wybór właściwego rozmiaru.

Na co zwrócić uwagę, kupując kask integralny?

Kiedy kupujesz kask integralny, bierz pod uwagę tylko renomowanych producentów. Ważne jest, aby wykorzystane w konstrukcji zawiasy, śruby i materiał wykonania były odpowiednio wytrzymałe. Tylko wysokiej jakości kask integralny jest gwarancją bezpieczeństwa w razie wypadku drogowego na motocyklu.

Malowanie kasku to drugorzędna sprawa. Zwróć uwagę jednak na sposób zapięcia. Tradycyjne spinki plastikowe odchodzą powoli do lamusa ze względu na niski poziom bezpieczeństwa. Kask motocyklowy integralny najczęściej jest wyposażony w zapięcie typu DD.

Kto powinien wybrać kask integralny?

Kask integralny na motor powinien wybrać każdy, kto szuka idealnego kompromisu pomiędzy ceną a jakością wykonania. Jeśli chcesz zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa i wygody – wybierz właśnie taki rodzaj hełmu motocyklowego. Do sportów motorowych i szybkiej jazdy drogowej nie znajdziesz lepszego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *