Jak rozliczyć podatek z Holandii?

Coraz więcej Polaków decyduje się na podjęcie zatrudnienia na terenie Holandii. Choć zwykle mamy możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy, niż w przypadku świadczenia pracy na terenie Polski, to jednak często odprowadzamy tam znacznie wyższy podatek dochodowy. Na szczęście istnieje możliwość rozliczenia podatku z Holandii i uzyskania zwrotu nadpłaconej kwoty. Na czym dokładnie polega rozliczenie podatku z Holandii i jak starać się o zwrot pieniędzy?

Dla pracujących legalnie

Rozliczenie podatku z Holandii jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy podatnik był tam zatrudniony legalnie. Nie wystarczy tutaj podpisana z pracodawcą umowa – jest on bowiem zobowiązany odprowadzać za podatnika zaliczki na podatek dochodowy. To właśnie na ich podstawie możemy domagać się rozliczenia podatku z Holandii i zwrotu nadpłaty. Wystarczy tylko złożyć odpowiednie zeznanie podatkowe i oczekiwać na odpowiedź ze strony holenderskiego urzędu skarbowego. Nie ma jednak znaczenia to, jak długo byliśmy zatrudnieni w Holandii. Podatek można odzyskać nawet w przypadku podejmowania prac sezonowych. Warto przy tym pamiętać, że podatek można odzyskać jedynie do pięciu lat wstecz. Po tym czasie nadpłacone przez nas kwoty przepadają na rzecz budżetu państwa holenderskiego. Ile podatku średnio można odzyskać? Tak naprawdę nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Kwota zwrotu zależy od wysokości płaconych zaliczek na podatek dochodowy, jednak średnio podatnicy mogą uzyskać zwrot w wysokości nawet 2500 zł. Oznacza to, że naprawdę jest o co walczyć, a cała procedura rozliczenia podatku z Holandii wcale nie musi być trudna i bardzo czasochłonna.

Zaufaj specjalistom

Samodzielne rozliczenie podatku z Holandii może przysporzyć podatnikowi niemałych kłopotów. To dlatego tak często rezygnujemy z ubiegania się o pieniądze, które w rzeczywistości przecież nam się należą. Tymczasem wystarczy zaufać osobom, które specjalizują się w tematy odzyskiwania podatków z zagranicy, w tym właśnie z Holandii. Są to doświadczeni doradcy, którzy pomogli odzyskać pieniądze niejednej osobie. Wystarczy tylko dostarczyć im odpowiednie dokumenty, na podstawie których będą oni mogli wypełnić właściwą deklarację podatkową. Następnie zostanie ona przez nich złożona w odpowiednim urzędzie na mocy udzielonego pełnomocnictwa. Dzięki temu podatnik zobowiązany jest dopełnić minimum formalności, natomiast większą część procedury przejmuje na siebie wyspecjalizowana w odzyskiwaniu nadpłaconego podatku z Holandii kancelaria. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *