Survival – Jak przetrwać atak groźnych zwierząt?

atak rekina

Od ataków zwierząt ginie w USA średnio 177 osób rocznie. W Polsce nie spotkaliśmy się z podobnymi statystykami. Może u nas zwierzęta są łagodniejsze? Jeśli więc wybierasz się na urlop do Stanów lepiej sprawdź jak sobie z nimi radzić.

atak rekina

Od ataków zwierząt ginie w USA średnio 177 osób rocznie. W Polsce nie spotkaliśmy się z podobnymi statystykami. Może u nas zwierzęta są łagodniejsze? Jeśli więc wybierasz się na urlop do Stanów lepiej sprawdź jak sobie z nimi radzić.

Wiele z tragedii można było uniknąć, jednak ofiary nie miały wiedzy Beara Gryllsa. A ta mogłaby im pomóc uratować skórę. Powiemy ci jak poradzić sobie z krwiożerczym rekinem ludojadem, głodnym kuguarem i głodymi wilkami.

Jak przeżyć atak rekina

Jeśli lew jest królem dżungli, rekin powinien być sułtanem morza. Matka natura wyposażyła te krwiożercze podwodne drapieżniki w ostre jak brzytwa zęby, silny ogon i nieodpartą ochotę na mięso. Na szczęście zbliżającego się rekina można usłyszeć i w porę zareagować.

Jeśli podczas nurkowania natkniesz się na morskiego zabójcę rozejrzyj się czy masz w pobliżu dużą skałę, rafę lub inną solidną konstrukcję. Podpłyń do niej i stań plecami do ściany. W ten sposób zmniejszysz kąt ataku. O ile nurkujesz z drugą osobą, stańcie do siebie plecami.

Gdy rekin zaatakuje musisz być na tyle szybki by dotknąć jego oka i skrzeli. Wiele szybkich ucisków powinno przekonać agresora, że sam jest atakowany przez większą liczbę stworzeń. Wtedy powinien odpłynąć.

Jak przeżyć spotkanie z pumą

Pumy to jedne z najmniej przewidywalnych zwierząt na świecie. Są eleganckie, dostojne i potrafią zabijać. Dogonią cię nawet jeśli jesteś sprinterem. Dorosła puma może przez kilka minut biec z prędkością ponad 70 km/h, dlatego ślepa ucieczka, to najgorsze co możesz zrobić.

Gdy zobaczysz pumę stań nieruchomo. Nawet najmniejszy ruch może sprowokować ją do ataku. Po kilku minutach znudzona powinna sama odejść. Jeśli jednak masz pecha i wielki kot zaatakuje jedyną nadzieją jest walka. Niestety twoje szanse są mniejsze niż w walce z Tysonem Furym.

Jak przeżyć spotkanie z wilkiem

Po obejrzeniu kultowego „Białego kła” możesz myśleć, że wilki są łagodne i przyjazne. Nic bardziej mylnego. Wilki, kojoty, a nawet lisy nie lubią ludzi wkraczających na ich terytorium. Gdy spotkasz się z nim twarzą w twarz, cały czas utrzymuj kontakt wzrokowy i powoli zacznij się wycofywać nie odwracając się.

Jeśli masz pod ręką gałąź lub jakiś kijki, weź je powoli w dłonie i unieś wysoko. W ten sposób wydasz się zwierzęciu większym niż jesteś, będzie więc miał więcej oporu przed zaatakowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *