Jak dobrać nawóz do upraw w growbox’ie?

Chcąc zapewnić hodowanym roślinom prawidłowy rozwój, a sobie duże zbiory w przyszłości, warto pomyśleć o odpowiednim nawozie. On bowiem wzmocni roślinę i ułatwi jej fazę wzrostu oraz kwitnienia. No ale jak wybrać odpowiedni wariant? Lepiej postawić na markę Hesi, Atami, a może inną? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule

Co jest potrzebne do uprawy roślin?

Dobry sprzęt w hodowaniu roślin w growbox’ie to podstawa. Niezbędny jest odpowiedni namiot lub szafa, niezawodne oświetlenie, a także skuteczna wentylacja. Poza wysokiej jakości sprzętem nie można zapominać jednak o dodatkowych akcesoriach. Twoje cytrusy, papryczki lub inne, growbox’owe uprawy będą się doskonale rozwijały dzięki właściwemu podłożu, nasionom, kontrolerom klimatu, a także nawozom. Szczególnie ciekawym tematem są właśnie te ostatnie. Jak dobrać preparat, kiedy na rynku dostępnych jest tyle możliwości? Lepiej postawić na produkt Hesi, Gold Label, Canna, BioBizz, Atami czy Advanced Nutrients?

Jakie nawozy do growbox’ów?

W specjalistycznych sklepach z akcesoriami do growbox’ów dostępne są różnorodne wersje nawozów. Podstawowym ich rozróżnieniem jest rodzaj gleby, która została zastosowana do uprawy. Popularne są na przykład nawozy do ziemi, kokosu, a także nawozy do hydroponiki. Poszczególne nawozy mogą mieć też nieco inne właściwości – w zależności od tego co jest potrzebne, danej roślinie do lepszego rozwoju lub silniejszego plonowania w przyszłości. No i warto finalnie zwrócić uwagę na pojemności butelek. Nawozy Hesi dostępne są na przykład w pojemnikach 500-mililitrowych, litrowych, pięciolitrowych, a także dziesięciolitrowych.

Ile nawozu należy zastosować?

Kiedy już kupimy wybrany preparat Hesi albo innej firmy, warto pamiętać o stosowaniu optymalnych proporcji nawozu. Poważnym błędem w hodowli roślin jest bowiem ich przenawożenie. Wielu osobom wydaje się, że im więcej nawozu, tym lepiej, bo roślina będzie większa i wyda większe plony. Takie postępowanie może jednak spowodować dokładnie odwrotny skutek. Prawdą jest, że zbyt duże stężenie nawozów może być szkodliwe, a nawet zabójcze dla roślin. Należy zatem trzymać się ściśle wytycznych, sformułowanych na opakowaniu nawozu.

Kiedy należy nawozić rośliny?

W kontekście nawożenia warto też podkreślić, że proces ten należy rozpocząć we właściwym momencie. W pierwszej fazie rozwoju roślina korzysta bowiem z substancji odżywczych zawartych w glebie i jest to dla niej wystarczające. Najczęściej nawóz Hesi lub inny należy dodać do gleby wtedy, gdy roślina zdąży się już prawidłowo ukorzenić. W zależności od gatunku rośliny ten moment może nastąpić nieco wcześniej lub nieco później. Średnio po upływie tygodnia lub dwóch od zasadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *