Czy portale randkowe są dla każdego?

Jeśli zastanawiasz się, czy portale randkowe są dla Ciebie, odpowiedź jest tylko jedna: TAK! Nie jest ważne – ile masz lat, jakiej jesteś płci, jakie są Twoje preferencje seksualne i czego tak właściwie szukasz. W ostatnich latach, latach świetności serwisów randkowych, powstało tak wiele portali i aplikacji, których głównym celem jest łączenie ludzi w pary (lub w większe grupy – co kto lubi), że dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Jak to mówią, podaż goni popyt. Jesteś czterdziestopięcioletnim szachistą i szukasz przelotnych znajomości? Znajdziesz coś dla siebie. Jesteś dwudziestoośmioletnią nauczycielką i pragniesz prawdziwej miłości? Znajdziesz coś dla siebie. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Pod względem liczby i różnorodności serwisów randkowych Polska dumnie goni Zachód. Gdy po wielu latach funkcjonowania portali głównie o charakterze matrymonialnym pojawiły się aplikacje, w których można było bez większych trudności znaleźć towarzystwo na jedną noc, ale zazwyczaj nie dochodziło do kolejnych randek, biznes randkowy został okryty złą sławą – mogło się wydawać, że znalezienie tam miłości graniczy z cudem. Na szczęście ogrom ludzi poszukujących drugiej połówki w sieci niejako zmusił twórców aplikacji do określenia podstawowych celów konkretnych aplikacji. Dzięki temu możesz bez lęku zarejestrować się w odpowiednim miejscu, takim, w którym masz największe szanse na znalezienie dokładnie tego, czego w danym momencie akurat szukasz.

Portale randkowe można podzielić na dwie główne kategorie – te, które oferują znalezienie miłości na całe życie, drugiej połówki lub po prostu stałego, monogamicznego związku i te, które skupiają się na przelotnych znajomościach, braku zobowiązań i otwartych relacjach. Należy tutaj jeszcze wspomnieć, że jest coś dla tych niezdecydowanych. Jeśli nie wiesz, czy to już czas na miłość, ale masz ochotę poznać kogoś nowego, to wybierz serwis, który skupia się na flirtowaniu – możesz się z kimś spotkać tylko raz albo zdecydować się na kontynuowanie tej znajomości. Możesz randkować bez zobowiązań, nie wykluczając jednocześnie możliwości zakochania się.

Serwisy randkowe mogą być również skierowane do konkretnych grup wiekowych – jeśli chcesz znaleźć kogoś w podobnym wieku, zwróć uwagę na to kryterium. Ponadto możesz zdecydować się na portal, który jest przeznaczony dla ściśle określonych grup osób. Jeśli jakaś kwestia jest dla Ciebie niezwykle ważna, to zamiast szukać przysłowiowej igły w stogu siana na ogólnym portalu dla wszystkich, zdecyduj się na ten, który precyzyjnie określa, jakich użytkowników możesz tam znaleźć. Chodzi tutaj zarówno o hobby i zainteresowania, styl życia, jak i religię, narodowość, pochodzenie, miejsce zamieszkania, karierę, stosunek do sportu, zamiłowanie do zwierząt domowych itp. itd.

Mówiąc krótko – dla każdego coś dobrego. Ty też znajdziesz portal randkowy, który spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj tylko, aby nigdy nie tracić czujności – Internet może okazać się tak samo niebezpiecznym miejscem, jak realny świat. Wystarczy jednak zachować ostrożność, czytać regulaminy serwisów i nie dać się zwieść osobom, których zamiary nie są do końca uczciwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *