Często podróżujesz samochodem? Sprawdź, jakie akcesoria warto kupić

Częste podróże samochodowe mogą być nużące zarówno dla samego kierowcy, jak i pasażerów. Na szczęście rynek akcesoriów samochodowych jest tak duży, że z łatwością znajdziemy gadżety przydatne podczas długiej drogi, które nie tylko umilą czas, ale też ułatwią jazdę.

Akcesoria samochodowe na podróże rodzinne

Podróż na wczasy za granicą, na weekend lub tylko w odwiedziny do znajomych może być dużym wyzwaniem, zwłaszcza gdy podróżujemy w gronie dzieci. To właśnie im najbardziej doskwiera konieczność siedzenia w jednej pozycji i nuda. Tymczasem maluchy mogą spędzić podróż np. na oglądaniu ulubionych bajek na tablecie – wystarczy zamocować go do zagłówka fotela, korzystając ze specjalnego uchwytu. Wbrew pozorom, podróż samochodem może być też dla dzieci czasem kreatywnej zabawy – umożliwia to specjalny piankowy stolik z wygodnym blatem do rysowania czy kolorowania oraz licznymi kieszonkami na zabawki.

Komfort długiej podróży zapewnią również kolorowe zasłonki mocowane do szyby. Dzięki nim silne słońce nie będzie raziło małych pasażerów w oczy. Niektóre osłony tego typu zapewnią dzieciom także sporo rozrywki, ponieważ dołączono do nich kolorowe naklejki, które można do nich przyklejać, tworząc obrazki.

Akcesoria idealne podczas podróży służbowych

Delegacje, spotkania biznesowe, prezentacje, szkolenia – podróże służbowe organizowane są z różnych powodów i rozmaitych miejscach. Jadąc samochodem, zapewniamy sobie wygodę i oszczędzamy czas, ale długie godziny spędzane za kierownicą powodują, że odbieranie telefonów służbowych staje się znacznie utrudnione. Dlatego w samochodzie podczas wyjazdów firmowych nie może zabraknąć praktycznego uchwytu samochodowego do telefonu mocowanego do szyby albo kratki nawiewu. Dla bezpieczeństwa jazdy najlepiej połączyć go z zestawem głośnomówiącym – to absolutne minimum dla osób, które muszą być w stałym kontakcie ze współpracownikami lub przełożonymi.

Podróż w nieznane dotąd miejsce będzie też znacznie łatwiejsza dzięki nawigacji samochodowej, a jeśli jeździmy często i daleko, jest wręcz niezbędna. Z pewnością przydatny okaże się również kubek izotermicznym z podgrzewacze, w którym gorąca kawa lub herbata zachowa wysoką temperaturę przez dłuższy czas.

Kilka akcesoriów samochodowych dla każdego

Częsta jazda samochodem zwykle wiąże się z przewożeniem różnego typu bagażu. W utrzymaniu porządku w bagażniku przydatne okażą się ogranizery, dzięki którym transportowane przedmioty nie będą się przewracać ani przesuwać. Na wyposażeniu każdego samochodu z pewnością przyda się narzędzie typu multitool oraz latarka LED, które docenimy w razie nieprzewidzianych sytuacji w podróży. Warto także mieć pod ręką alkomat. Ponadto, bez względu na to, czy podróżujemy w celach służbowych, czy prywatnie, dobry radioodtwarzacz umili czas zarówno kierowcy, jak i pasażerom i sprawi, że podróż nie będzie się dłużyć.

Wybór akcesoriów samochodowych jest bardzo duży – niektóre zwiększają bezpieczeństwo jazdy, inne wpływają na wygodę pasażerów, a jeszcze inną służą zabawie lub okazują się pomocne w nieprzewidzianych sytuacjach. Wybierzmy spośród nich te, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *