Znaczenie tatuażu – czy wiesz czym są te symbole?

znaczenie symboli w tatuażu

Chcesz sobie zrobić tatuaż? Nie wiesz jednak, co oznaczają poszczególne motywy? Co mówi tatuaż o człowieku? Odkrywamy dla Ciebie o czym świadczy dany wzór na ciele.

Chcesz sobie zrobić tatuaż? Nie wiesz jednak, co oznaczają poszczególne motywy? Co mówi tatuaż o człowieku? Odkrywamy dla Ciebie o czym świadczy dany wzór na ciele.

Krzyż, symbole religijne

krzyz-tatuaz

Symbolizuje życie wieczne, a także obronę przed niebezpieczeństwem, ten kto nosi jest poważny i tajemniczy. Często to osoby, które chcą wokół siebie zrobić wiele szumu.

Smoki

smok-tatuaz

To jedne z najbardziej popularnych w kulturze mitologicznych stworzeń. Pojawiały się w mitach starożytnych, balladach, baśniach. Znaczenie tego typu tatuaży odnosi się zazwyczaj do mocy i potęgi, a tatuaż smoka symbolizuję: odwagę, siłę, brutalną moc, mądrość, straż nad cennymi przedmiotami.

Zwierzęta

tatuaz-wilka

Osoba, która tatuuje sobie dzikie zwierzę, chce pokazać, że w rzeczywistości jest silnym i sprawnym człowiekiem, prawdziwym twardzielem, który lubi dominować wśród ludzi.

Imię dziewczyny

imie-tatuaz

Facet, który tatuuje sobie imię dziewczyny to mężczyzna, który jest zakochany w niej na zabój i nie wyobraża sobie życia bez niej. To typ romantyka, który dla tej jednej jedynej potrafi rzucić wszystko.

Postacie z kreskówek

south-park-tattoo

To wieczne dziecko, które nie chce dorosnąć, tworzące sobie własny świat. Niejednokrotnie chciałby się zmienić w bohatera z kreskówek.

Skorpion

skorpion-tatuaz

Taka osoba to istna gaśnica na wszelkie konflikty. Skorpiona na ciele tatuują sobie osoby, które nie lubią konfliktów, a jednocześnie potrafią załagodzić wszelkie spory, są dobrymi mediatorami. Skorpion na ciele zapewnia również płodność.

Pokojowe znaki

pokoj-tatuaz

Wytatuowanie sobie gołąbka pokoju, gałązki oliwnej lub dwa palce przybierających kształt litery „V” oznacza, że taka osoba sprzeciwia się nie tylko konfliktom zbrojnym, ale również urbanizacji i rozwojowi cywilizacji.

Pająki

pajak-tatuaz

Pająk na ciele pozwala nam sądzić, że taka osoba jest niezwykle pracowita, a powierzone jej działania wykonuje bardzo dokładnie. Osoba, która decyduje się na wzór pająka to przywódca, który bierze na swoje barki odpowiedzialność za grupę.

Serce

serce-tatuaz

Często stosowany jako wyraz miłości do drugiej osoby, gdyż w serce często wpisywane jest imię wybranki serca. Osoba, która tatuuje sobie serce to osoba otwarta na przyjaźń i miłosne wyznania. Do tego jest osobą odważną i lubiącą wyzwania.

Diabeł

diabel-tatuaz

Motywy diaboliczne na ciele oznaczają, że jego właściciel to osoba przebiegła i sprytna i niezwykle inteligenta, potrafiąca wytrwale dążyć do celu, bez względu na cenę, jaką przyjedzie jej zapłacić.

Czaszka

czaszka-tatuaz

Ten motyw uznawany jest za amulet lub talizman, który ma odwrócić lub uchronić przed śmiercią. Tatuują ja sobie osoby, o poetyckich duszach, które lubią rozważać nad problemami życia doczesnego. Często zawiera różne elementy, jak róże, serce, krzyże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *