Znaczenie tatuażu – czy wiesz co sobie tatuujesz?

znaczenie symboli w tatuażu

Chcesz sobie zrobić tatuaż? Nie wiesz jednak, co oznaczają poszczególne motywy? Co mówi tatuaż o człowieku? Odkrywamy dla Ciebie o czym świadczy dany wzór na ciele.

Chcesz sobie zrobić tatuaż? Nie wiesz jednak, co oznaczają poszczególne motywy? Co mówi tatuaż o człowieku? Odkrywamy dla Ciebie o czym świadczy dany wzór na ciele.

Krzyż, symbole religijne

krzyz-tatuaz

Symbolizuje życie wieczne, a także obronę przed niebezpieczeństwem, ten kto nosi jest poważny i tajemniczy. Często to osoby, które chcą wokół siebie zrobić wiele szumu.

Smoki

smok-tatuaz

To jedne z najbardziej popularnych w kulturze mitologicznych stworzeń. Pojawiały się w mitach starożytnych, balladach, baśniach. Znaczenie tego typu tatuaży odnosi się zazwyczaj do mocy i potęgi, a tatuaż smoka symbolizuję: odwagę, siłę, brutalną moc, mądrość, straż nad cennymi przedmiotami.

Zwierzęta

tatuaz-wilka

Osoba, która tatuuje sobie dzikie zwierzę, chce pokazać, że w rzeczywistości jest silnym i sprawnym człowiekiem, prawdziwym twardzielem, który lubi dominować wśród ludzi.

Imię dziewczyny

imie-tatuaz

Facet, który tatuuje sobie imię dziewczyny to mężczyzna, który jest zakochany w niej na zabój i nie wyobraża sobie życia bez niej. To typ romantyka, który dla tej jednej jedynej potrafi rzucić wszystko.

Postacie z kreskówek

south-park-tattoo

To wieczne dziecko, które nie chce dorosnąć, tworzące sobie własny świat. Niejednokrotnie chciałby się zmienić w bohatera z kreskówek.

Skorpion

skorpion-tatuaz

Taka osoba to istna gaśnica na wszelkie konflikty. Skorpiona na ciele tatuują sobie osoby, które nie lubią konfliktów, a jednocześnie potrafią załagodzić wszelkie spory, są dobrymi mediatorami. Skorpion na ciele zapewnia również płodność.

Pokojowe znaki

pokoj-tatuaz

Wytatuowanie sobie gołąbka pokoju, gałązki oliwnej lub dwa palce przybierających kształt litery „V” oznacza, że taka osoba sprzeciwia się nie tylko konfliktom zbrojnym, ale również urbanizacji i rozwojowi cywilizacji.

Pająki

pajak-tatuaz

Pająk na ciele pozwala nam sądzić, że taka osoba jest niezwykle pracowita, a powierzone jej działania wykonuje bardzo dokładnie. Osoba, która decyduje się na wzór pająka to przywódca, który bierze na swoje barki odpowiedzialność za grupę.

Serce

serce-tatuaz

Często stosowany jako wyraz miłości do drugiej osoby, gdyż w serce często wpisywane jest imię wybranki serca. Osoba, która tatuuje sobie serce to osoba otwarta na przyjaźń i miłosne wyznania. Do tego jest osobą odważną i lubiącą wyzwania.

Diabeł

diabel-tatuaz

Motywy diaboliczne na ciele oznaczają, że jego właściciel to osoba przebiegła i sprytna i niezwykle inteligenta, potrafiąca wytrwale dążyć do celu, bez względu na cenę, jaką przyjedzie jej zapłacić.

Czaszka

czaszka-tatuaz

Ten motyw uznawany jest za amulet lub talizman, który ma odwrócić lub uchronić przed śmiercią. Tatuują ja sobie osoby, o poetyckich duszach, które lubią rozważać nad problemami życia doczesnego. Często zawiera różne elementy, jak róże, serce, krzyże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *