Trening z użyciem hantli – wygodny, skuteczny i tani!

Mianem hantli nazywamy specjalne ciężarki do wykonywania ćwiczeń w zakresie treningu siłowego oraz kulturystycznego. Ich niewątpliwym atutem jest uniwersalność, albowiem mogą być stosowane przez wszystkich – niezależnie od płci, wieku czy kondycji fizycznej

Co wpływa na popularność hantli?

Hantle to niewątpliwie narzędzie wielozadaniowe, o dużych możliwościach zastosowania. Przy ich udziale można wykonać nawet cały trening, począwszy od wyciskania z przysiadu, zakroki czy pompki z przyciąganiem. Z łatwością znajdziemy szereg ćwiczeń na klatkę piersiową, barki, brzuch, pośladki czy nogi, choć do najbardziej popularnych należą te do ćwiczenia na ręce.

W sprzedaży znaleźć można tradycyjne hantle, których zadaniem jest wzmocnienie górnych partii ciała oraz ciężarki typu kettlebell, odpowiadające za wzmocnienie wszystkich mięśni i wzrost wydolności organizmu. W przeciwieństwie do klasycznych ciężarków, wyposażone są w specjalne uchwyty, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo treningu.

Dlaczego warto włączyć ćwiczenia z hantlami do codziennego treningu?

Hantle są nie tylko uniwersalne, ale również tanie. W dodatku nie zajmują zbyt dużo miejsca, stąd tez spokojnie mogą być wykorzystywane również w małych metrażowo mieszkaniach. Ćwiczenia z ich udziałem mogą być wykonywane samodzielnie, bez konieczności osoby asystującej, jak to bywa w przypadku treningu ze sztangami. Co więcej, trening z hantlami jest bezpieczny dla stawów i mięśni, a regularnie wykonywany doskonale modeluje ciało i usprawnia wydolność organizmu.

Rodzaje hantli

Ze względu na rodzaj zastosowanego do produkcji materiału oraz ciężar, hantle można podzielić na:

• gumowe (ich waga mieści się w przedziale 0,5 do 5 kg),

• winylowe (z zewnątrz pokryte winylem, od środka masą betonową – ich ciężar oscyluje w przedziale od 1,5 do 5 kg),

• neoprenowe (z zewnątrz pokryte warstwą neoprenową, która zapewnia dobry chwyt),

• z uchwytami zapinanymi na rzep.

Hantle można podzielić także z uwagi na możliwość regulacji. Wyróżniamy:

• stałe, o określonej wadze,

• regulowane, ze zmienną regulacją polegającą na dokładaniu lub zdejmowaniu obciążenia

W drodze po smukłą sylwetkę!

Trening z użyciem hantli to nie tylko wyrzeźbiona, ale również wzmocniona i wysmuklona sylwetka. Regularność programu ćwiczeń zaowocuje spaleniem zbędnych kalorii, wielokrotnie większej niż podczas treningów cardio. Zaangażowane do pracy mięśnie szybciej spalą tkankę tłuszczową, co w połączeniu ze zdrową dietą i regularnością ćwiczeń zagwarantuje smukłą sylwetkę.

1 Comment

  1. Trening z użyciem hantli dodatkowo jest bardzo fajny i nie potrzeba dużo miejsca, by go przeprowadzić. Gdy nie mamy ławeczki, to trening możemy wykonać nawet z krzesłami. Mam na myśli przykładowo wyciskania, lub rozpiętki. Bardzo fajny wpis i ciekawa strona. Pozdrawia nowy czytelnik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *