Top 11 – Najlepsi bokserzy wagi ciężkiej na świecie

box

Prestiżowy magazyn „The Ring”,nazywany „Biblią boksu’ opublikował najnowszy ranking najlepszych pięściarzy królewskiej wagi na świecie. W zestawieniu prym wiedzie mistrz świata czterech federacji IBF, IBO, WBA i WBO, Władymir Kliczko. Tuż za nim jest jego starszy brat Witalij, champion organizacji WBC i Rosjanin Aleksander Powietkin, mistrz świata WBA

 

box

Prestiżowy magazyn „The Ring”,nazywany „Biblią boksu’ opublikował najnowszy ranking najlepszych pięściarzy królewskiej wagi na świecie. W zestawieniu prym wiedzie mistrz świata czterech federacji IBF, IBO, WBA i WBO, Władymir Kliczko. Tuż za nim jest jego starszy brat Witalij, champion organizacji WBC i Rosjanin Aleksander Powietkin, mistrz świata WBA.

Dalsze pozycje należą do byłego mistrz świata wagi ciężkiej organizacji WBA, Brytyjczyka Dawida Haye, Bułgara Kubrata Pulewa, który jest aktualnym mistrzem Europy EBU w wadze ciężkiej i Tomasza Adamka, który niedawno pokonał niejednogłośnie Amerykanina Steve’a Cunninghama i dzięki temu uzyskał prawo walki w oficjalnym eliminatorze do tytułu mistrza świata organizacji IBF z Kubratem Pulewem.

Ranking „The Ring” wagi ciężkiej:

Mistrz: Władimir Kliczko – Ukraina

36-letni Władymir Kliczko niedawno pokonał jednogłośnie na punkty w Hamburgu polskiego pięściarza, Mariusza Wacha. Wcześniej odniósł zwycięstwo nad Davidem Hayem, któremu odebrał pas mistrzowski organizacji WBA. Ukrainiec posiada tytuły mistrza świata prestiżowych federacji bokserskich WBO, WBA i IBF i nosi przydomek „Dr Żelazny Młot”. Młodszy brat Witalija Kliczko podobnie, jak Witalij posiada doktorat i ma nokautujący cios. Obecnie ukraiński champion otrzymał propozycje pojedynku od Rosjanina Aleksandra Powietkina, który jest ” zwykłym” mistrzem świata organizacji WBA. Pojedynek ten ma się odbyć 27 lutego 2013 roku. Ciekawostka pozostaje fakt, że Władymir Kliczko w latach 90. był pięściarzem warszawskiej Gwardii. Ukrainiec zanim rozpoczął karierę na zawodowym ringu odnosił wielkie sukcesy w boksie amatorskim. Władymir jest mistrzem olimpijskim z Atlanty (1996), pięciokrotnym mistrzem Ukrainy, wicemistrzem Europy z 1996, mistrzem Europy juniorów z 1993 oraz srebrnym medalistą mistrzostw świata juniorów z 1994. Praworęczny pięściarz zadebiutował w boksie zawodowym 1996 roku w Hamburgu pokonując Fabiana Mezę. Następnie w ciągu dwóch lat stoczył łącznie 24 walki, które wygrał, większość kończąc nokautem w pierwszych rundach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *