Top 10 – najgłupsze wynalazki, które jednak wcale tak głupie nie były

najgłupszewynalazki

Ludzie to dopiero mają pomysły. Ich wynalazki śmieszą, budzą zdziwienie, a czasem inspirują do odkrywania nowych

Głupie? Jeśli coś działa, na pewno nie jest głupie.

najgłupszewynalazki
Ludzie to dopiero mają pomysły. Ich wynalazki śmieszą, budzą zdziwienie, a czasem inspirują do odkrywania nowych rzeczy…
1 – Klatka dla dzieci. Zbudowana przez zapracowanych rodziców, którzy nie mieli czasu wychodzić z dziećmi na spacer. Taka klatka była dość popularna w Londynie, dzięki niej dziecko miało dostęp do świeżego powietrza.
klatkadladzieci
2 – Ochraniacz na włosy, zbudowany był w celu…ochrony włosów przed wodą. W końcu nie każdy chce mieć mokre włosy podczas prysznica.
ochraniacz na wlosy
3 – Ujarzmiacz psów. Jeżeli Twój pies znów szczeka na sąsiada, to możesz go potraktować za pomocą tego wynalazku.
Ujarzmiacz psów
4 – Robotelefon. Ten wynalazek był tak skonstruowany, że potrafił odbierać telefony. Odbierał je, czyli podnosił słuchawkę i na tym kończyła się jego rola..
Robotelefon
5 – Cat mew miał być przyrządem do odstraszania myszy. Miałczał i dodatkowo od czasu do czasu świeciły mu się oczy na żółto.
Cat mew
6 – Kto z nas nie marzył o lataniu! N zdjęciu Leo Valentin w swoim kostiumie człowieka ptaka. Niestety krótko po zrobieniu tego zdjęcia Leo zmarł na skutek załamania się konstrukcji, która go przygniotła…
Leo Valentin
7 – Każda pani chce ładnie wyglądać. Tutaj mamy przykład przenośnej fińskiej sauny. Produkt jednak nie przyjął się zbyt dobrze i nie trafił do masowej produkcji.
fińskasauna
8 – Miniaturyzacja zawsze była popularna. Na zdjęciu Clive Sinclair i jego miniTV. Produkt byłby nawet dobry, gdyby nie fakt, że na tak małym ekraniku kompletnie nic nie widać!
Miniaturyzacja
9 – Podczas zimnej wojny bomba atomowa zawsze była tematem nr 1. Na zdjęciu widać jej zminiaturyzowaną wersję dostępną dla piechoty. Aż strach się bać, co by się stało gdyby ten wynalazek wszedł w życie.
bomba atomowa45
10 – Chiński ochraniacz przeciw zachlapaniu. Od teraz jak będziesz jadł chińską zupkę już nie musisz się martwić o zachlapane włosy!
Chiński ochraniacz przeciw zachlapaniu
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *