10 sposobów na użycie prezerwatywy w terenie – bushcratf w pigułce

condom survival

W survivalu umiejętność wykorzystywania przedmiotów, które mamy pod ręką jest na wagę złota. Od głupiej zapalniczki czy noża może zależeć ludzkie życie. Od prezerwatywy również… Oto 20 sposobów na jej wykorzystanie w dzikiej głuszy.

condom survival

W survivalu umiejętność wykorzystywania przedmiotów, które mamy pod ręką jest na wagę złota. Od głupiej zapalniczki czy noża może zależeć ludzkie życie. Od prezerwatywy również… Oto 20 sposobów na jej wykorzystanie w dzikiej głuszy. Słowo klucz – improwizacja.

Rzeczy dnia codziennego w sytuacji kryzysowej mogą uratować życie. Wystarczy tylko wiedzieć do czego mogą się przydać lub potrafić improwizować. My jednak dziś trochę wam podpowiemy.

1) Pojemnik na wodę

To chyba pierwsze skojarzenie, które w survivalowej sytuacji powinno nam się nasunąć. Pytanie tylko jak się do tego zabrać? Po rozpakowaniu trzeba zabrać się za dmuchanie by rozciągnąć prezerwatywę. Potem przyda się jakiś lejek (np. ucięta plastikowa butelka). Po napełnieniu gumki wodą trzeba ją będzie zawiązać. Warto też włożyć ją potem w skarpetkę, bo rozciągnięte i cienkie ścianki prezerwatywy są niezwykle delikatne. Wystarczy minimalny kontakt z ostrym przedmiotem by z naszego zapasu wody została tylko kałuża.

2) Zapasowe wieczko

Gdy zgubimy korek od butelki lub chcemy zabezpieczyć otwartą puszkę z jedzeniem prezerwatywa sprawdzi się idealnie. Wystarczy ją tylko naciągnąć.

3) Prezerwatywa zamiast rękawiczek

Musisz dotknąć czegoś brudnego bądź niebezpiecznej rany? Przydałyby się gumowe rękawiczki. Zamiast nich można wykorzystać prezerwatywę. Trzeba tylko mieć świadomość, że precyzyjne ruchy palcami będą utrudnione, ale nie niemożliwe.

4) Obwiązanie ran

Mając do dyspozycji jedynie kawałek materiału (lub bandaż jeśli mamy szczęście) wystarczy okręcić go rozciągniętą gumką by uchronić go przed przesunięciem.

5) Zamiast bandaża

Niewielkie rany np. na palcu można okręcić i zabezpieczyć prezerwatywą pod warunkiem, że jest ona przed chwilą wyciągnięta z opakowania. Jest wtedy bezpieczna i sterylnie czysta.

7) Wodoszczelny pojemnik

 Prezerwatywa może posłużyć też jako wodoszczelny pojemnik – idealny na zapałki. Jeśli ją dobrze zawiążemy, mamy pewność że nasze rzeczy nie zamokną nawet w największym deszczu.

8) Etui na telefon

Elektronika jest niezwykle wrażliwa na wilgoć, dlatego telefon warto zabezpieczyć, nie tylko wtedy gdy jest twoją ostatnią deską ratunku. Trzeba tylko uważać by podczas zakładania nie przerwać osłonki.

9) Zamiast kaloszy

Nie chcesz zmoczyć stóp? Załóż prezerwatywę na skarpetkę, będzie nie tylko sucho, ale też ciepło.

10) Spławik do wędki

 Wystarczy nadmuchać prezerwatywę, robiąc z niej niewielki balon, by zmienić ją w działający spławik. Jeśli mamy do tego żyłkę, haczyk i jakąś przynętę, złowienie ryb będzie możliwe.

Więcej zastosowań gumki w survivalu znajdziecie w filmiku poniżej. Wniosek? Warto mieć je czasem przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *