Spektakularny powrót? Kubica znów w F1 czy nie? O co ta afera?

Kubica w Williams

O perspektywie powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 mówiło się od dawna. Wygląda na to, że teraz wszelkie domysły stają się faktem. Polski kierowca prawdopodobnie oficjalnie zastąpi w Williamsie Felipe Massę. Potwierdza to wiele niezależnych źródeł… ale dementuje rzecznik Williamsa.

Brazylijczyk zakończył karierę po tym jak Williams nie przedłużył z nim kontraktu na 2018 rok. Gdy w teamie pojawił się wakat pierwszego kierowcy tajemnicą poliszynela było, kto znajdzie się na czele listy potencjalnych następców.

Wielu dziennikarzy związanych z Formułą 1 podało, że Kubica i Williams są już dogadani i podpisanie kontraktu jest kwestią najbliższych dni. Sprawę studzi jednak sam rzecznik Williamsa. Według niego na decyzje przyjdzie czas po ostatnim w tym sezonie Grand Prix w Abu Zabi. Wierzymy, że to tylko kurtuazja i Polak znów zasiądzie za sterami bolidu.

Robert Kubica pozytywnie przeszedł serię testów i wygląda na to, że po tragicznym wypadku w 2011 roku znów może znaleźć się w czołówce najlepszych kierowców świata. Ma ku temu solidne podstawy, bo charakter i determinację pokazywał już nie raz.

Cieszymy się i kibicujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *